Rusija jedva preko Koreje do četvrtfinala! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 Rusija jedva preko Koreje do četvrtfinala!

Rusija jedva preko Koreje do četvrtfinala!

Zorica Radojkovic

Sedamdeset minuta su olimpijske šampionke lomile otpor beskrajno uporne Južne Koreje i nisu ga slomile. Na kraju je smo jedan gol odlučio putnika u četvrtfinale, a to je Rusija posle pobede u produžecima 36-35. U regularnom delu Rusija je imala kontrolu igre i rezultata koji su šampionke Azije sve vreme pratile. Kada se očekivalo da Trefilova ekipa privede rutinski meč kraju, stiglo je prvo izjednačenje, a zatim i vodjstvo koje je donela sjajna Ru u poslednjem minutu 29-30. Rusku tragediju je sprečila Makeeva golom sa crte, a zatim šut Ru za pobedu brani Utkina pri rezultatu 30-30.

U produžecima, Rusija ponovo ima prednost, samo je ovaj put čuva do kraja i velikog slavlja na terenu Magdeburg GETEC Arene.

Fantastičan meč odigrala je Ana Vjahireva sa 7 golova, a najefikasnija je bila Polina Vedeheva sa 9. U redovima Južne Koreje najefikasnija je bila Migjeong Le sa 11 golova, a standardno He Eun Ru je imala sjajan učinak u napadu sa 10 golova.