ŠVEDSKA PROPUSTILA ŠANSU: Bronza za Holandiju! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 ŠVEDSKA PROPUSTILA ŠANSU: Bronza za Holandiju!

ŠVEDSKA PROPUSTILA ŠANSU: Bronza za Holandiju!

Zorica Radojkovic

Švedska je imala svoju šansu, ali je propustila veliku priliku da osvoji prvu medalju na šampionatima sveta. Zato su u svoju malu kolekciju medalja sa velikih takmičenja, najbolje rukometašice Holandije, dodale i treću. Posle dva srebra, stigla je i bronza nakon velike pobede nad Švedskom 24-21(14-8).

Iako je izgledalo da je meč rešen još u prvom poluvremenu, nije bilo tako. Izabranice Hele Tomsen su bolje ušle u meč i relativno rano stekle veliku prednost. Da nije nedostižna, pokazao je nastavak. Švedjanke su u furioznih 13 minuta nastavka neverovatnom serijom 9-0 preokrenule stvari sa 9-16 na 18-16, ali su tu i posustale. Odnosno, Holandija se presabrala i vratila konce igre u svoje ruke. Tačnije u ruke golmanke Vester, krila Malenstajn i beka Polman. Greške Roberts i saigračica u napadu skupo su koštale švedski tim i od vodjstva 20-19 na 4.minuta pre kraja došlo se do poraza 21-24.

Abing je još jednom bila prvi strelac meča sa 8 golova, dok je Gulden na drugoj strani postigla gol manje.