Nemci naneli prvi poraz Sloveniji - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Nemci naneli prvi poraz Sloveniji

Nemci naneli prvi poraz Sloveniji

U derbiju četvrtog kola grupe B, Nemačka je rutinski savladala Sloveniju rezultatom 28:25 (11:12). ovom pobedom, „Panceri“ su sustigli današnjeg rivala pa sada obe selekcije imaju skor od tri pobede i jednog poraza. Za očekivati da će isti učinak imati i Btrazil, koji večeras igra sa Egiptom.

Na krilima sjajnih partijama na startu turnira kojima su istakli najozbiljniju kandidaturu za osvajanje medalje, Slovenci su sjajno počeli duel sa protivnikom kojeg nisu savladali više od decenije.

Bezjak, Kavtičnik i Janc su doneli brzih 3:0, ali su Nemci odmah uhvatili priključak. Izabranici Veselina Vujovića su do odlaska na odmor održavali od jednog do dva gola razlika, da bi početkom nastavka usledila silovita i odlučujuća serija evropskih šampiona.

Raspucali su se Rajhman i Genshamer, Slovenci su ušli u seriju grešaka, pa je od 13:14 Nemačka ekspresno došla do 17:14.

Andreas Volf ne samo da dobro brani na ovom turniru, već se istakao i neobično velikim brojem postignutih golova za jednog čuvara mreže – i protiv Slovenaca je iskoristio grešku rivala u trenucima kada je mreža na suprotnom golu bila prazna – a njegov pogodak je doneo 19:15 u 42. minutu.

Pokušala je Slovenija da se vrati, ali nije bilo kvalitetne odbrane za tako nešto – Sigurdsonovi momci su bez velikih problema pronalazili put do mreže Skoka i Škofa – pogodak Hafnera pet minuta pre kraja za 27:22 otklonio je poslednju dilemu oko pobednika.

Genshajmer je postigao šest golova za Nemačku, jedan više od Rajhmana i Druksa, dok je na drugoj strani najbolji bio Dolenec sa šest golova.

Danas se u okviru ove grupe sastaju još Brazil – Egipat i Poljska – Švedska.