Naslovna ArhivaSP 2013 Makedonija došla do boda u triler završnici

Makedonija došla do boda u triler završnici

aleks
2 komentari

Reprezentacija Makedonije odigrala je nerešeno protiv selekcije Rusije 29:29(13:16). Kiril Lazarov postigao je 10, a Stojanče Stoilov 5 golova za Makedoniju. Timur Dibirov je upisao 8, a Sergej Gorbok 6 golova.

Početak susreta je obećavao lavovsku borbu do kraja. Rezultatska klacklalica je potrajala do 8. minuta kada Rusija dolazi do prednosti od 3:6. Dobrom igrom i serijom golova, makedonski tim uspeva da stigne i prestigne prednost protivnika, 9:8 u 17. minutu. Od tog momenta krenula je da dominira igra „gol za gol“, sve dok Rusija nije stigla do prednosti od 13:16 u 27. minutu, koju je čuvala do kraja poluvremena.

Rusija je furiozno otpočela drugi deo susreta i ubrzo došla do plus šest (14:20). Međutim, Makedonija se nije predavala. Strpljivom i borbenom igrom, uzvratili su seriju i došli do 24:25, kada je Mitrevski vezao dve važne odbrane, što je iskoristio Angelovski. Nakon kratke igre gol za gol, Dejan Manaskov donosi izjednačenje 26:26. Rusija je povela, a Mitrevski je ponovo sprečio Ruse da odu na plus dva. Ipak, Manaskov dva puta gazi liniju golmanskog prostora i tako propadaju prilike za novo izjednačenje. U 58. minutu Gorbok dovodi svoj tim do prednosti od 26:28, ali Manaskov se iskupljuje za prethodne greške i postiže pogodak. Rusija ponovo pogađaja, ali ubrzo dobija 2 minuta isključenja u odbrani, a sa linije penala Kiril Lazarov je bio precizan i na minut do kraja smanjio rezultat na 28:29. Mitrevski brani zicer, a nakon tajm-auta Makedonija dolazi do izjednačenja preko Georgijevskog. Nakon tajm-auta ruskog selektora, u poslednjem napadu, Rusi su delovali pogubljeno i Makedonija je zasluženo došla do velikog boda.