Hrvatska u finišu slomila Katar, sa tri boda u drugi krug! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Hrvatska u finišu slomila Katar, sa tri boda u drugi krug!

Hrvatska u finišu slomila Katar, sa tri boda u drugi krug!

Nakon startnog remija sa Japanom, reprezentacija Hrvatske zabeležila je drugu uzastopnu pobedu na Svetskom prvenstvu u Egiptu. Boljom igrom u završnici, uz specifičan doprinos Marina Šega koji je konačno stao među stative i odbranio čak četiri sedmerca, izabranici Lina Červara savladali su Katar rezultatom 26:24 (13:11).

„Kauboji“ će u narednu fazu, gde će igrati sa Danskom, Argentinom i Bahreinom, preneti tri boda, a ekipa Katara dva poena. U novoformiranu grupu 3, Japan će preneti jedan bod. Prvi protivnik evropskog viceprvaka biće Bahrein, a taj meč na programu je u četvrtak. Dva dana kasnije, rival će biti Argentina, a u ponedeljak Danska.

HRVATSKA – KATAR 26:24 (13:11)

HRVATSKA: Pešić (4), Šego (2+4); Marić 5, Duvnjak 1, Mandić, Horvat 3, Kević, Šarac, Štrlek 6, Čupić 2 (1), Musa 1, Mamić 5, Šebetić, Brozović, Mamić, Jaganjac, Martinović 3.

KATAR: Šarić (1+1), Abidi (5+1); Alkrad, Mabrouk, Madadi 4 (2), Carol 7, Sassi, Damjanović, Berrached 3, Sami 1, Ban Ali 4, Guehis, Abdelfattah, Dhiab, Hassaballa 1, Zakkar 4.

Čitavim tokom meča Hrvatska je vodila, ali nije uspela da prelomi izuzetno žilavog protivnika. Najzaslužniji što nije bilo veće drame u završnici bio je Marin Šego, koji je sredinom prvog dela zamenio Ivana Pešića i odbranio čak tri sedmerca u prvom poluvremenu, a pet minuta pre kraja i četvrti, u situaciji kada je tim Valera Rivere mogao sa smanji na gol zaostatka.

Balkanska reprezentacija je najvećim delom duela imala plus tri na svom kontu, nijednom se nije našla u zaostatku, ali joj je Katar predvođen sjajnim Frankisom neprekidno disao za vratom. U finišu prvog dela je izjednačio (10:10, 11:11), ali je Hrvatska dobro odigrala 30. minut i na odmor odnela plus dva.

Marić na crti, Mamić spolja i Štrlek sa krila i u kontri, bili su najjači napadački aduti Lina Červara u ovoj utakmici. Šego je uz četiri odbranjena penala sakupio još dve intervencije iz igre, dok je Pešić pre njega odbranio četiri šuta. U svakoj kritičnoj situaciji, a bilo ih je nekoliko u ovom meču, Hrvati su znali kako da zaustave nalet protivnika. Poslednji, u samoj završnici, odbila je mlađa garda – Šarac i Jaganjac, koje je Červar hrabro i neočekivano ubacio u vatru kada se rezultat lomio. Upravo je Šarac osvojio ključnu loptu u odbrani u 58. minutu, i omogućio kontra napad nakon kojeg je pitanje pobednika bilo rešeno.