SRLS: Bod po meri Želje u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SRLS: Bod po meri Želje u Novom Sadu

SRLS: Bod po meri Želje u Novom Sadu

Derbi 4. kola plej-ofa za prvaka Srbije opravdao je taj epitet po svemu viđenom – aktuelni šampion Vojvodina i lider Železničar podelili su bodove 25:25 (12:13), a zadovoljniji ishodom su gosti iz Niša, koji su do remija došli pogotkom iskusnog Stanojevića nakon cepelina u poslednjim trenucima igre.

Železničar je tako ostao neporažen i posle četvrte utakmice, a Vojvodina je propustila priliku da se trijumfom ozbiljnije uključi u borbu za prvo mesto. Delovalo je u uvodnom delu meča da će oba boda otići za Niš – posle početnih 2:0 Vojvodine, gosti su zaključali mrežu na 11 minuta i za to vreme poveli sa 6:2, a nešto kasnije i sa 10:4.

Preokret u igri tima iz Novog Sada doneo je ulazak Milana Jovanovića, koji je sa tri uzastopna pogotka pokrenuo saigrače, a kada se razbranio i Verkić, zaostatak je do odlaska na odmor sveden na jedan gol.

Ponovo je Železničar, čijim je napadom sjajno rukovodio Krsmančić, bolje započeo poluvreme, poveo sa 20:16, ali je sastav Borisa Rojevića od tog trenutka značajno očvrsnuo odbranu, što je rezultiralo serijom 5:0 i preokretom – 21:20.

Još dva puta su se timovi smenili u vođstvu do kraja. Vojvodina je u poslednji minut ušla s prednošću 25:24 i napadom, ali je posed brzopleto prokockan. Na 20 sekundi pre kraja, Petković je pozvao tajm-aut i dogovorio cepelin, koji je na terenu maestralno sproveden u delo, za konačnih 25:25.

Vojvodina: Verkić 11 odb, Perović 1 odb – Simović, Čegelj 1, Milašević, Stojanović 3, Nadoveza 1, Jovanović 8, Vučković 2, Ratković 2, Trifković, Stanković 5, Nikolić, Bojanić, Grozdanić 3, Radović

Železničar 1949: Zlatanović 16 odb, Gemaljević 1 odb – Živković 2, Milovanović, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 3, Stanojević 5, Spasić 2, Jevtić 3, Petković 1, Mirić, Đukić 6, Vučković

Železničar je prvi sa sedam bodova, Dinamo, Metaloplastika, Vojvodina i Partizan imaju po četiri, a Crvena zvezda jedan bod.