STRUGA 2015: Francuski Seson nosi pehar kući! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva STRUGA 2015: Francuski Seson nosi pehar kući!

STRUGA 2015: Francuski Seson nosi pehar kući!

Pobednik 43. međunarodnog turnira u Strugi je ekipa francuskog Seson Rena! Sedmoplasirani tim francuskog šampionata napravio je odličnu uvertiru u Makedoniji pred sezonu u kojoj želi da napravi iskorak i dođe do petog mesta u LNH. Francuski sastav je u finalu bio više nego ubedljiv protiv rumunskog Dinama iz Bukurešta 33:24 (18:12).

Od samog starta bilo je jasno da su Francuzi „našpanovani“ za trofej, dok je rumunski sastav, imao loše veče, bez adekvatnog odgovora, kako u napadu, tako i u odbrani, koju su brzi francuski bekovi lako nadigravali svih 60 minuta. Ritam koji Rumuni nisu mogli da prate, pokušali su da zaustave tajm-autom već posle 10 minuta (9:3), na kratko i uspeli sa par dobrih poteza Vrankovića, ali su Francuzi ubrzo došli do svoje igre i ponovo se vratili na +6 do poluvremena, raspodelivši i golove, i minutažu.

seson_dinamoNišta drugačiji scenario nije viđen ni u drugom poluvremenu. Francuzi su definitivno slomili protivnika do 47. minuta (27:17), kada su oba trenera dala šansu igračima, koji su imali manju minutažu na turniru. Kod pobednika, Brife i Lebural su postigli po pet pogodaka, Damir Batinović se tri puta upisao u strelce, dok je Nemanja Mladenović više bio posvećen defanzivnim zadacima. Golman Bonfua je izbrojao 14 odbrana. U poraženom sastavu, Jakov Vranković i Alehandru Asoltanei su bili po tri puta precizni.