SEHA DOBIJA NOVOG PRVAKA: Meškov bolji od Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA DOBIJA NOVOG PRVAKA: Meškov bolji od Vardara

SEHA DOBIJA NOVOG PRVAKA: Meškov bolji od Vardara

3 komentari

Rukometaši Meškov Bresta prvi su finalisti SEHA GASPROM Lige, pošto su u polufinalu završnog turnira u Vespremu savladali Vardar rezultatom 32:28 (16:11). Time se tim iz Belorusije revanširao skopskom rivalu za poraz u prošlogodišnjm finalu ovog takmičenja.

VARDAR – MEŠKOV BREST 32:28 (16:11)
7M: Vardar 1/1, Brest Meškov 5/6
Isključenja: Vardar 6, Brest Meškov 10 minuta
VARDAR: Šterbik, Angelov 1odb, Milić 3 odb– Stoilov 1, Pribak 5, Terzić 1, Toskić 5, Marković 4 (1), Karačić 2, Dujšebaev 4, Lazarov 3, Rastvorcev, Gorbok, Šiškarev 3, Nedanovski, Čipurin
MEŠKOV BREST: Pešić 10 odb, Čarapenka – Babičev, Božović 5, Manojlović 1, Kamišik 2, Nikulenkau 4, Stojković 9 (5), Šumak, Vukić 2, Baranau, Karačić 1, Rutenka 3, Razgor, Šilovič 5, Astrašapkin
Semafor: 1:0, 4:4, 6:5, 6:9, 11:18, 17:21, 23.25, 26:31
Igrač utakmice: Stojković (Brest Meškov) – Pribak  (Vardar)

Igru gol za gol na samom početku, u kojoj je Vardar održavao minimalnu prednost, prekinula je serija Meškova od 4:0, kojom je beloruski šampion poveo sa 9:6. Crveno – crni su u dva navrata došli na korak od izjednačenja, ali, osim odličnog Pribaka, nije bilo raspoloženih napadača u sastavu Raula Gonzalesa. Ni golmani Vardara nisu imali svoje veče u prvih trideset minuta. Milić je za prvih 17 minuta odbranio samo jedan udarac, Angelov isto toliko do odmora. S druge strane, igrači Brest Meškova su delovali znatno motivisanije i agresivnije u odbrani, a serijom od 3:0 u samoj završnici prvog poluvremena, stekli su maksimalnih 16:11.

– 10 ODBRANA ZABELEŽIO JE IVAN PEŠIĆ, NASPRAM ČETIRI KOLIKO SU UKUPNO SAKUPILI MILIĆ I ANGELOV
– STOILOV JE U 55. MINUTU DOBIO CRVENI KARTON ZBOG STARTA NA MANOJLOVIĆU

Ni minut nastavka nije prošao, a Brest Meškov je vodio sa 18:11, golovima Šiloviča. Ipak, Vardar maksimalno koristi igrača više i brzo smanjuje na 18:14. „Tomahavk“ Aleksa Dujšebaeva vratio je Vardar u život – 23:20 u 45. minutu. Nešto kasnije, isti igrač pogađa za 25:23, na šta trener babić reaguje tajm – autom. To je trglo momke iz Bresta, koji do kraja utakmice nisu dozvolili izabranicima Raula Gonzalesa da im ugroze vođstvo.