Premijer liga BiH: Borac, Izviđač i dobojska Sloga nezaustavljivi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Premijer liga BiH: Borac, Izviđač i dobojska Sloga nezaustavljivi

Premijer liga BiH: Borac, Izviđač i dobojska Sloga nezaustavljivi

PIŠE: Samir Herić

Ovog vikenda odigrano je četvrto kolo rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine. Liderski trojac i nakon četvrtog kola ostao je maksimalan.

Rukometaši Borca iz Banjaluke na domaćem terenu upisali su novu objedljivu pobjedu nad ekipom RK Bosna iz Visokog, koji ove sezone još uvijek nije upisao bodove.

Borac su do nove pobjede vodili Perić Luka sa šest, Milićević Aleksandar sa šet i Vučićevič Nemanja sa četiri postignuta pogotka.

Derbi kola odigrali su rukometaši Izviđača i Vogošće u Ljubuškom. Gostujuća ekipa odlično se držala tokom prvog poluvremena kada su na pauzu otišli sa dva gola prednosti. Ipak u nastavku Izviđač je zaograo dosta bolje te su na kraju popularni „Skauti“ slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 37:30.

Milan Vukšić bio je nezaustavljiv u domaćem sastavu sa osam postignutih pogodaka. Miloš Kos dodao je šest a Stjepan Jozinović pet.

Svoju četvrtu pobjedu upisali su i rukometaši dobojske Sloge koji su na domaćem terenu savladali ekipu RK Iskra iz Bugojna. Izabranici Marija Kelentrića od samog početka susreta imali su rezultatsku prednost što su na kraju krunisali novom visokom pobjedom, rezultatom 36:26.

Slogu su do pobjede vodili Đurđević Vladan sa dvanaest te Iunin Artem sa pet postignutih pogodaka. Četiri je dodao Stanković Vladimir.

Odličan meć odigrali su rukometaši Lokomotive i Gračanice u Brčkom. Iako su gosti iz Gračanice na poluvremenu imali zaostatak od šest golova 13:8.

Gračanlije su u nastavku stigli zaostatak, a pogotkom tri sekunde prije kraja Damir Kadrić donio je gostima remi.

Nakon ubrzanog tempa srijeda-subota, Premijer liga Bosne i Hercegovine od ovog vikenda vraća se u svoj uobičajni termin, te će se utakmice u narednom periodu igrati samo subotom.