ARKUS: Crno-bela rapsodija u Subotici, Rudar razbio Radnički - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Crno-bela rapsodija u Subotici, Rudar razbio Radnički

ARKUS: Crno-bela rapsodija u Subotici, Rudar razbio Radnički

Fenomenalne partije u sedmom kolu srpske ARKUS lige prikazali su rukometaši Partizana i Rudara iz Kostolca, koji se vratio na pobednički kolosek nakon dva uzastopna poraza.

Partizan je veliku formu potvrdio na gostovanju u Subotici, napunivši do vrha mrežu Spartaka – 27:39 (9:23). Izabranici Nenada Maksića odigrali su prvo poluvreme za anale, da bi u nastavku rutniski priveli posao kraju. Nikola Ivanović i Aleksa Maksić bili su najefikasniji među deset strelaca Partizana sa po devet pogodaka, dok je Uroš Kojadinović sa sedam golova bio jedna od retkih svetlih tačaka u redovima ekipe iz „Dudove šume“.

Dubočica je uz dosta muke opravdala ulogu favorita protiv mladog tima Crvenke 32:28 (15:14), koji je sredinom drugog poluvremena imao i prednost od 21:19. Ipak, od trenutka tim iz Leskovca je dodao gas, preokrenuo i izbegao dramu u završnici. Najefikasniji je bio Uroš Simić sa 10 golova, dva više od Luke Radovića, dok je kod Crvenčana ponovo pažnju na sebe privukao Veljko Čabrilo sa devet preciznih šuteva.

Predvođen kapitenom Milošem Kostadinovićem, Dinamo je tek u poslednja tri minuta slomio otpor Kikinde i ubeležio vrednu pobedu, 29:31 (16:16). Iskusno desno krilo je postiglo čak 13 golova, dok je na drugoj strani blistao Nikola Vrgović sa 11.

Nakon dva uzastopna poraza od Železničara i Novog Pazara, ekipa Rudara se vratila u pobednički ritam deklasiravši kragujevački Radnički 34:22 (18:8). Po običaju, Nenad Nedeljković bio je najefijasniji sa 11 golova, dok je na drugoj strani Nemanja Vuković postigao četiri.

Niški Železničar nastavio je da melje sve pred sobom i pobedom nad Obilićem u Beogradu 27:32 (15:17), čime je sačuvao lidersku poziciju u grupi B. Tim Đorđa Teodorovića predvodili je novajlija Nikola Egić sa šest pogodaka i Aleksandar Stojanović sa pet (igrač utakmice). U ekipi Obilića, koja je doživela peti uzastopni poraz nakon startne pobede, najefikasniji su bili Ivošević i Teodorović sa po pet golova.

Drugu pobedu ostvarila je ekipa Šamota, koja je na svom terenu u Aranđelovcu bila bolja od Novog Pazara 31:27 (14:12). Dominirao je Marko Živojinović kod pobednika sa 12 golova, dok je Zlatko Rakić na drugoj strani postigao 10.