U pet mečeva osmog kola srpske ARKUS lige odigranih u subotu, nije bilo iznenađenja. Dinamo je u Pančevu bio bolji od Crvene zvezde 31:25 (15:12), dok je Partizan rutinski opravdao ulogu favorita protiv Železničara u Nišu – 19:30 (9:13).
Očekivanja svojih navijača opravdao je i kragujevački Radnički, savladavši Oblić kod kuće 25:23 (14:10), a isto su učnili Rudar protiv Spartaka – 34:25 (17:13), i Šamot protiv Mokre Gore – 28:25 (15:12).
Derbi ove runde na programu je u nedelju od 19.00, kada Metaloplastika dočekuje Vojvodinu. Sad vremena ranije, počeće okršaj Dubočice i Proletera u Leskovcu.
Dinamo je nastavio niz nepobedivosti protiv Crvene zvezde – ovo je deveta uzastopna utakmica u kojoj crveno-beli nisu uspeli da savladaju tim iz Pančeva.
DINAMO – CRVENA ZVEZDA Grundfos 31:25 (15:12)
Pančevo, hala: „Strelište“. Gledalaca: 230. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Isključenja: Dinamo 6, Crvena zvezda 6 minuta. Sedmerci: Dinamo 2(2), Crvena zvezda 2(1).
DINAMO: Stamenković, Milunović, Čabrilo, Bošković, Savić, Ostojić 5, Perić, Prodanović, Perović 6(2), Distol, Pavlović 3, Urta, Golubović 7, Kostadinović 3, Radović 7, Birkenhauer.
CRVENA ZVEZDA: Đurović 5, Horvat 4, Simić, Jović 1, Gemaljević, Majes 5, Alavanja, Jelić, Matičić 6(1), Blagojević 1, Krsmančić, Breti, Laković 1, Marinković, Kikanović, Atanasov 2.
RADNIČKI-OBILIĆ 25:23 (14:10)
Radnički: Zlatanović 12 odbrana, Petrović – Tubić 2, Prodanović 2, Davidović 6, Dobrosavljević 2, Kasalović 1, Knežević 1, Utvić 6, Stevanović 1, Đerić, Stanojev 4, P.Petrović
Obilić: Radović 8 odbrana, Dražić 3 odbrane – Sladić 10, Vujičić, Gudurić, Milutinović 3, Jovanović 1, Teodorović 1, Gojković 1, Jestrović 2, Topalović 3, Žujović 2, Savić
ŠAMOT-MOKRA GORA 28:25 (15:12)
Šamot: Ilić 8 odbrana, Mrdović – Avramović 3, Milinić 1, Lomić 1, Pavlović 2, Praščević 1, Živojinović 5, Radosavljević 7, Dragutinović 8
Mokra Gora: Arđelan 11 odbrana – Milić 2, Stanković 2, Tomović 5, Kerić 1, Aleksić 9, Simović 1, M. Božović 2, Đukić 2, Radičević 1
ŽELEZNIČAR-PARTIZAN 19:30 (8:8)
Železničar: Stošić 8 odbrana, Ivanović 1 odbrana – M. Ristić 2, V. Ristić 2, Ivanović, Mladenović 8, Petrović 1, Pejić 1, Veljović 2, Biševac 3
Partizan: Mihajlov 7 odbrana, Čolović 4 odbrane – Popović 4, Mandić 3, Zečević 3, Kojadinović 12, Stojanović 2, Varga 2, Radivojević 4
RUDAR-SPARTAK 34:25 (17:13)
Rudar: Vuković 11 odbrana, Radovanović 2 odbrane – Nedeljković 6, Tatari 4, Dimitrijević 1, Stanisavljević 4, Ristić 2, Panić 6, Đorđević 1, Ristić 1, Jokić 4, Merdović 4, Murina 1
Spartak: Knežević 7 odbrana, Radović 4 odbrane – Potpara, Stojanović 4, Terzić 1, Jevtović 2, Kovačević 4, Skuban 5, Stanković, Jelenić 2, Radosavljević 6, Spremo 1
GRUPA A
Vojvodina 12
Dinamo 12
Metaloplastika 10
Radnički 8
Crvena zvezda Grundfos 6
Jugović 2
Obilić 2
*Vojvodina i Metaloplastika imaju po utakmicu manje
GRUPA B
Partizan 17
Dubočica 14
Šamot 12
Rudar 11
Proleter 9
Mokra Gora 4
Spartak 3
Železničar 0
*Dubočica i Proleter imaju po utakmicu manje