ARKUS: Furiozno drugo poluvreme Vojvodine za trijumf nad Partizanom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Furiozno drugo poluvreme Vojvodine za trijumf nad Partizanom

ARKUS: Furiozno drugo poluvreme Vojvodine za trijumf nad Partizanom

I drugi put ove sezone, Vojvodina je nadigrala Partizan 26:19 (9:9) i tako izbila na prvo mesto nakon 10. kola Grupe A srpske ARKUS lige. Crno-beli su parirali favoritu u prvom poluvremenu, ali je branilac titule bio mnogo bolji u nastavku i na kraju ubedljivo slavio.

Beogradski tim je bio bolji većim delom prvog poluvremena, vodio 2:0 i 6:4, da bi Vojvodina preokrenula sa igračem više. Mogli su crno-beli sa prednošću na odmor, ali ih je u tome pre svih osujetio Svetislav Verkić sa dva odbranjena sedmerca. Upravo su gomani bili centralne figure prvog poluvremena, koje je obeležila i povreda Jovice Nikolića nakon nezgodnog pada izazvanim odgurivanjem protivnika pri skok šutu. Mladi srpski reprezentativac je uz pomoć medicinskog tima napustio teren. Srećom, prve procene kažu da problem nije ozbiljnije prirode.

U nastavku je viđena potpuno drugačija slika, Vojvodina je značajno pojačala u odbrani i primila svega tri gola za 15 minuta. U tom periodu je stekla plus pet, čime je i rešila pitanje pobednika.

Sjajan meč odigrao je levo krilo Bojan Rađenović koji je postigao osam golova, Strahinja Stanković je dodao pet a Nemanja Pribak četiri. Na drugoj strani, Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa pet pogodaka, dva više od Dragovića, Mićića i Maksića.

Poslednji meč u 2020. godini Vojvodinu očekuje 20. decembra kada će protiv Dubočice u Leskovcu pokušati da i nakon 18 meseci ostane neporažena u svim domaćim takmičenjima. Partizan će 12. decembra dočekati Dinamo u okviru 11. kola.

1o. kolo, subota

Crvena zvezda-Rudar 35:31 (16:13) (Jović 9, Matičić 7/Dimitrijević 10, Tica 7)

Crvenka-Dinamo 25:32 (11:14) (Karanović 6, Radonjić 5, Tasić 5/Kostadinović 11, Šotić 9)