ARKUS: Metaloplastika kontrama pokorila Šumice - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Metaloplastika kontrama pokorila Šumice

ARKUS: Metaloplastika kontrama pokorila Šumice

U pretposlednjem meču 7. kola srpske ARKUS lige, a poslednjem ovog vikenda, Metaloplastika je savladala Crvenu zvezdu u gostima 19:24 (9:13).

Veliku većinu golova, šabački tim postigao je iz kontra napada, koji je ove večeri u Šumicama funkcionisao besprekorno. Dobra odbrana „plavih“ omogućila je sijaset prilika za igru u tranziciji, na čemu je ekipa insistirala svih 60 minuta. Očekivano, prednjačio je Vukašin Vorkapić koji je nastavio sa vrhunskim partijama nakon oporavka od povratka. Upravo je on bio ubedljivo najefikasniji sa 10 golova, dok se na drugoj strani istakao Mirko Đurović sa šest.

Crvena zvezda je bolje počela i povela sa 5:3, ali je od tog trenutka krenula dominacija Metaloplastike. Odbrambena zona je dobro funkcionisala, a kontra napadi su se ređali kao na traci, za seriju 8:1 i prednost od pet golova, koju ekipa Žikice Milosavljevića do kraja nije uspela da ugrozi.

Pokušao je domaćin da se vrati u igru u nastavku, ali su sami sebi „skakali u stomak“ rizičnim pasovima i brojnim izgubljenim loptama, koje bi potom za par sekundi završavale u njihovoj mreži.

Ovom pobedom, Metaloplastika se učvrstila na trećem meču Grupe B sa devet bodova, jednim manje od Rudara i četiri od vodećeg Železničara. Crvena zvezda je četvrta sa polovičnim učinkom iz šest mečeva.