ARKUS: Metaloplastika odnela bodove iz Kragujevca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Metaloplastika odnela bodove iz Kragujevca

ARKUS: Metaloplastika odnela bodove iz Kragujevca

Nakon nešto slabijeg starta sezone, šabačka Metaloplastika je uhvatila pravi ritam i vezala pobede na dva teška gostovanja. Najpre je savladana Crvena zvezda u prošlom kolu, a u subotu i Radnički u Kragujevcu – 21:23 (10:13).

Nekadašnji prvak Evrope je zagospodario terenom od finiša prvog poluvremena, posle perioda rezultatske klackalice u kojem su se timovi smenjivali u vođstvu. Sa maksimalnih plus tri Metaloplastika je otišla na odmor, a početkom nastavka stekla plus pet. Uspeo je Radnički da smanji na gol zaostatka, 19:20 i 20:21 u 55. minutu.

Obe ekipe su propustile po nekoliko napada u naredna četiri minuta, da bi gosti prelomili meč sa dva uzastopna pogotka na ulazu u poslednjih 60 sekundi. Ponovo je najefikasniji bio Vukašin Vorkapić sa sedam golova, jednim više od Milana Lisice. U timu Radničkog, istakao se Nemanja Vuković sa šest pogodaka.

Dan ranije, u prvom meču 8. kola, Rudar je slavio na gostovanju Šamotu 20:28 (10:13), zadržavši se tako u samom vrhu tabele. Kada je grupa B u pitanju, u subotu se sastaju još Oblić i Novi Pazar, a u nedelju od 17.00 Crvena zvezda dočekuje vodeći Železničar.