ARKUS: Novi Pazar naneo drugi poraz Rudaru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Novi Pazar naneo drugi poraz Rudaru

ARKUS: Novi Pazar naneo drugi poraz Rudaru

Nakon savršenog starta i četiri pobede u isto toliko kola, rukometaši Rudara iz Kostolca doživeli su drugi uzastopni poraz u prvom meču 6. kola srpskog šampionata. Posle lidera Železničara, bolji od tima Dragana Ajdačića bio je i Novi Pazar u „Pendiku“ – 33:31 (18:13). Nakon šest rundi, Pazarci imaju polovičan učinak, po tri pobede i poraza.

Domaćina je do trijumfa vodio napadački trio Međedović (8) – Stojanović (8) – Rakić (7). Čitavim tokom meča Novi Pazar je vodio, a Rudar pokušavao da sustigne rivala. Na dobar finiš prvog poluvremena i vođstvo od +5, „Energetičari“ su reagovali odličnim otvaranjem nastavka u vidu serije 4:0 i prilaska na 18:17.

Međutim, Novi Pazar je uspeo da zadrži taj nalet i dugo održava minimalnu prednost u igri gol za gol, ne dozvolivši protivniku da izjednači nijednom. U 52. minutu ponovljen je najveći suficit, 30:25, ali se Rudar nije predao i ponovo zapretio, smanjivši na 31:29 tri minuta pre kraja. Ipak, tim Hasana Memića je odgovorio sa dva uzastopna gola i tako rešio pitanje pobednika.

Po običaju, u gostujućim redovima najefikasniji je bio Nenad Nedeljković sa pet golova, a po pet su dodali Milošević, Tica i Dimitrijević. Za igrača utakmice progrlašen je sjajni pivotmen domaćina Sead „Gari“ Međedović.

Preostali mečevi grupe B šestog kola ARKUS lige na programu je u sredu, a sastaju se Radnički-Crvena zvezda, Metaloplastika-Obilić i Železničar-Šamot.