ARKUS: Partizan lako sa Dubočicom, Zvezda slavila u Kragujevcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Partizan lako sa Dubočicom, Zvezda slavila u Kragujevcu

ARKUS: Partizan lako sa Dubočicom, Zvezda slavila u Kragujevcu

U sredu je odigrano šest mečeva 6. kola srpske ARKUS lige – zabeležno je pet pobeda domaćina koji su opravdali uloge favorita, dok je najzanimljivije bilo u Kragujevcu, gde je Crvena zvezda izvojevala prvu gostojuću pobedu ove sezone. Partizan je trijumfom nad Dubočicom sačuvao prvo mesto u Grupi A, a Železničar ubedljivom pobedom nad Šamotom lidersku poziciju u Grupi B. Meč između Novog Pazara i Rudara odigran je ranije, dok će se Crvenka i Proleter sastati naredne srede.

Crvena zvezda je pre praznim tribinama „Jezera“ napravila preokret u drugom poluvremenu i ostvarila vredan uspeh. Tim Žikice Milosavljeviča je od 55. do 57. minuta načinio seriju 3:0 i poveo sa 29:25. Taj rezultat bio je na snazi minut i po pre kraja. Radnički je na volšeban način uspeo da za kratko vreme smanji na gol zaostatka, ali su gosti uspeli da sačuvaju posed u poslednjih 10 sekundi, što je bilo dovoljno za šesti bod.

Očekivalo se da će više uzbuđenja biti na Banjici, ali su se igrači Partizana potrudili da tako ne bude. Čitavim tokom duela sa Dubočicom, crno-beli su kontrolisali igru i rezultat i na kraju rutinski slavili, sačuvavši bod više (uz meč više) od Vojvodine.

Aktuelni šampion nije imao nikakvih problema da slomi otpor Kikinde, slično kao i Železničar sa Šamotom u Nišu.

ARKUS, 6. KOLO

Železničar-Šamot 38:27 (18:9) (Stanojević 6, Radivojević 5 / Dragutinović 8)

Vojvodina-Kikinda 36:24 (19:9) (Milenković 9, Nikolić 7, Grozdanić 7 / Stanković 7)

Partizan-Dubočica 27:20 (12:9) (Ivanović 12 / Matović 5)

Radnički – Crvena zvezda 28:29 (14:11) (Stanojević 8, Bogdanović 6 / Matičić 9, Đurović 8)

Metaloplastika-Obilić 31:26 (18:18) (Vorkapić 11, Brajović 6 / Topalović 11)

Dinamo-Spartak 28:26 (15:12) (Šotić 8 / Mrvović 9)