ARKUS: Partizan rutinski sa Crvenkom za čelo tabele - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Partizan rutinski sa Crvenkom za čelo tabele

ARKUS: Partizan rutinski sa Crvenkom za čelo tabele

U poslednjem meču 5. kola srpskog šampionata, Partizan je na Banjici rutinski opravdao ulogu favorita protiv fenjeraša Crvenke i slavio 34:25 (15:10). Nakon novog trijumfa, Partizan je zaposeo vrh tabele u grupi A, ali sa utakmicom više od Vojvodine, čiji je meč sa Spartakom odložen zbog pojave koronavirusa.

Partizan deli čelo tabele sa leskovačkom Dubočicom, svojim narednim rivalom. Crvenčani su bili ravnopravan rival u prvoj polovini prvog poluvremena. Domaćina je zadesio peh u vidu povrede mladog golmana Trnavca, ali ga je odlično odmenio Mihajlov, koji je svojim intervencijama u mnogome doprineo seriji crno-belih krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kojom je pitanje pobednika rešenja.

Za najboljeg pojedinca meča, treneri dva tima odabrali su Nenada Mandića iz domaćeg tabora, strelca pet golova, dok je sa devet najefikasniji bio Aleksa Maksić, a veliku pažnju na sebe skrenuo je 16-godišnji Uroš Mitrović iz Crvenke, koji je čak osam puta zatresao protivničku mrežu!