ARKUS: Partizan slavio u Pančevu, "luda" pobeda Rudara u Šapcu! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Partizan slavio u Pančevu, „luda“ pobeda Rudara u Šapcu! (Video)

ARKUS: Partizan slavio u Pančevu, „luda“ pobeda Rudara u Šapcu! (Video)

Ni u jednom od dva derbija četvrtog kola srpske Superlige nije bilo nikakve neizvesnosti. Ako je ubedljiv trijumf Vojvodine nad Dubočicom u Novom Sadu 29:16 (15:7) potpuno očekivan, lakoća sa kojom je Partizan savladao favorizovani Dinamo u Pančevu 24:31 (12:18) svakako je iznenađujuća.

Senzacionalna vest glasi da je jedina ekipa sa maksimalnim učinkom nakon četiri kola Rudar iz Kostolca, koji je nakon potpuno lude završnice pobedio  Metaloplastiku u Šapcu 26:27 (15:16). Gosti su zamalo prokockali izvesnu pobedu, ali je Metaloplastika promašila dva sedmerca u poslednjih 20 sekundi.

Najpre je Darko Dimitrijević odbranio, njegov saigrač je uhvatio loptu, ali mu je ona nekako ispala dok je sa njom u rukama slavio odbranu svog golmana, pa su Šapčani dobili novu priliku. Ponovo su iznudili sedmerac, ali je ovoga puta lopta otišla nekoliko metara preko gola.

Crno-beli su na strelištu održali rukometnu lekciju ekipi Dinama. Jedino vođstvo na utakmici, domaćin je imao pri rezultatu 1:0, a presudio je „blickrig“ izabranika Nenada Maksića u finišu prvog poluvremena, kada su serijom 7:0 pobegli na nedostižnih 18:10. Sastav Akima Komnenića je odigrao najslabiji meč od početka sezone i nije uspeo da ugrozi visoko vođstvo rivala u nastavku, već je Partizan rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Aleksa Maksić i Nikola Ivanović sa po osam golova, po pet su dodali Mićić i Petrić. U timu Dinama, ponovo je najbolji bio Mladen Šotić sa devet pogodaka, pratio ga je Radovan Ostojić sa šest, ali to nije bilo dovoljno za suprotstaviti se raspoloženoj ekipi Partizana.