ARKUS: Šamot slavio u Beogradu, Dinamo nastavio seriju pobeda - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Šamot slavio u Beogradu, Dinamo nastavio seriju pobeda

ARKUS: Šamot slavio u Beogradu, Dinamo nastavio seriju pobeda

Uroš Samardžić

Pobeda rukometaša Šamota u Beogradu nad Obilićem 33:27 (12:16) obeležila je 18. kolo ARKUS lige Srbije. Novi, 16. trijumfa od početka sezone upisao je Dinamo, koji je u Pančevu savladao Dubočicu 39:30 (19:15). U preostala dva duela koja su odigrana u subotu uveče, bodove su podelili Sparta i Proleter, odnosno Kikinda i Novi Pazar.

Zanimljivo je bilo u beogradskom „Hramu rukometa“ na Banjici, gde je Oblić nakon 30 minuta igre imao suficit od četiri gola, i činilo se kao da izabranici Daniela Petkovića imaju sve u svojim rukama. Međutim, tako nisu mislili i gosti iz Aranđelovca, koji su u drugom poluvremenu za 15 minuta igre napravili seriju 11:2, potpuno preokrenuli rezultat, i došli nadomak pobede. Šamot je pored raspoloženog golmana Đorđevića koji je sakupio 14 odbrana, do pobede nosio i mladi desni bek Milićević sa 13 golova. Ovo je bio i direktan okršaj dve ekipe koje se nalaze u zoni plej-auta, a u narednom kolu, Obilić će na megdan Zvezdi, dok će Šamot pred svojim navijačim igrati protiv Dinama iz Pančeva.

Upravo je lider tabele došao do još jednog ubedljivog trijumfa. Ekipa koju sa klupe predvodi Akim Komnenić je  odigrala gotovo dva preslikana poluvremena, a u prilog tome svedoči činjenica da su u oba imali isti broj primljenih (po 15), kao i sličan broj dati golova (19/20). Dinamo je već obezbedio plej-of, dok će Dubočica u naredna četiri kola morati da traži svoju priliku da prvi deo takmičenja završio na jednoj od pozicija koje vode u elitno doigravanje.

Bitan bod u borbi za opstanak upisala je ekipa Proletera iz zrenjanina, koja je na gostovanju u Subotici odigrala nerešeno protiv Spartaka – bilo je 26:26 (14:12). Gol vredan boda za goste, postigao je Gaćinović, nekoliko sekundi pre isteka 60. minuta.

Da je Novi Pazar u seriji loših rezultata svedoči i nerešen rezultat na gostovanju u Kikindi, pa tako tim sa juga Srbije ni posle trećeg kola u nastavku šampionata ne zna za pobedu. I ovde su bila primetna dva identična poluvremena, u oba je rezultat bio 14:14, a čini se da podela bodova više odgovara domaćinu, koji je sada sedmoplasirani tim ARKUS lige sa 16 osvojenih bodova.