ARKUS: Šotić vodio Dinamo do velikog boda u Novom Sadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Šotić vodio Dinamo do velikog boda u Novom Sadu!

ARKUS: Šotić vodio Dinamo do velikog boda u Novom Sadu!

U reprizi finala nacionalnog Kupa odigranog pre dve nedelje, Vojvodina i Dinamo odigrali su nerešeno u derbiju drugog kola prvenstva Srbije – 26:26 (14:13). Pančevci su pred praznim tribinama „SC Slana Bara“ pokazali nemerljivo više nego pre 13 dana u Zrenjaninu i napravili vredan uspeh protiv sedmostrukog uzastopnog šampiona.

Ekipu Akima Komnenića je do remija vodio maestralni Mladen Šotić, strelac čak 11 pogodaka. Vojvodina je imala poslednji napad za pobedu, ali nije uspela da sa igračem manje postigne gol.

Vojvodina je bolje otvorila utakmicu, povela sa 6:2, i delovalo je da će ponovo lako do trijumfa. Međutim, Dinamo ovoga puta nije izgubio glavu, sve vreme je disao za vratom rivalu i uspeo da vrati egal do odlaska na odmor.

I u nastavku je viđena slična slika – tim iz Novog Sada je u ranoj fazi stekao plus tri, ali nije uspeo da prelomi utakmicu. Gosti, koji nijednom tokom 60 minuta nisu vodili, uspeli se da na krilima Šotića ostanu neporaženi na najtežem gostovanju u srpskom rukometu.

U domaćem timu najefikasniji je bio mladi Jovica Nikolić sa šest golova, dva više od Halilbegovića i Grozdanića. Na drugoj strani, Šotića (11) su pratili Bunjevčević i novajlija Ostojić sa po četiri.