ARKUS: Voša povela 1:0 protiv Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Voša povela 1:0 protiv Partizana

ARKUS: Voša povela 1:0 protiv Partizana

Vojvodina je povela u finalu plej-ofa ARKUS lige protiv Partizana 32:28. Prvi meč u Slanoj bari obilovao je tenzijama začinjenim tučom u 26. minutu kada je Vuk Lazović grubo faulirao Aziza, a nakon tuče isključeni su pored njega i njegov saigrač Boris Radivojević koji je dobio plavi karton. Plavi karton dobio je i rukometaš Vojvodine Gregor Ocvirk

Imali su Novosađani +2 i loptu dva minuta pre kraja, ali je do poslednjeg zvižduka Partizan uspeo da izjednači golom Kojadinovića iz sedmerca i odvede meč u produžetke – 26:26.

Najefikasniji u ekipi Vojvodine bili su Aziz Aidi, Bojan Rađenović i Baris Pukhouski sa po šest golova.

Najbolji učinak u gostujućem timu imao je Uroš Kojadinović sa sedam pogodaka, Stefan Petrić je upisao šest, dok su Nemanja Jović i Nikola Zečević dodali po pet golova.

Drui meč je na programu 24. maja u Beogradu.