ARKUS: Vošin revanš Zvezdi za kraj polusezone - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Vošin revanš Zvezdi za kraj polusezone

ARKUS: Vošin revanš Zvezdi za kraj polusezone

Rukometaši Vojvodine pobedili su Crvenu zvezdu sa 33:24 (16:11) u utakmici poslednjeg, 14. kola prvog dela ARKUS lige. Novosadski tim kao prvi iz A grupe ide u plej-of, gde će pokušati da osvoji devetu uzastopnu šampionsku titulu, dok Crvena zvezda takmičenje nastavlja u plej-autu.

Za razlike od utakmice dva tima u Beogradu, kada je Zvezda nanela jedini poraz braniocu titule u dosadašnjem toku šampionata, Vojvodina nije imala problema da opravda ulogu favorita, iako je Crvena zvezda najavila suprotno u uvodnim minutima, kada je povela sa 3:0 i 6:3.

Vojvodina je do 18. minuta stigla do izjednačenja i onda furioznom igrom do kraja poluvremena došla do +5.  Odbrana je tada bila znatno bolja, Verkić sjajan na golu (proglašen za najboljeg igrača), uz brzu tranziciju za lake golove. Tako se nastavilo i u nastavku za konačnih 33:24. Najbolji strelac utakmice bio je Aleksa Kljajić sa 8 golova od toga 3 iz sedmerca, dok je Ocvirk postigao 7 (1), a po četiri Bunjevčević i Rađenović.

Srpski prvak će 2021. godinu okončani nastupom u takmičenju Svesrpskog kupa koje će se održati u Loznici gde će se u polufinalu sastati sa Metaloplastikom.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Lazar Petrović sa 4 gola, po tri su postigli Viktor Matičić, Đorđe Majes, Nemanja Jović i Mihailo Šljukić.

Crvena zvezda će takmičenje nastaviti u plej-autu, u koji prenosu 6 bodova, a protivnici će biti Proleter iz Zrenjanina, Mokra Gora, Spartak iz Subotice i niški Železničar.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA Grundfos 33:24 (16:11)
Novi Sad, hala: SC „Slana bara“. Gledalaca: 150. Sudije: Dušan Stojković (Niš) i Nenad Nikolić (Leskovac). Isključenja: Vojvodina 8, Crvena zvezda 2 minuta. Sedmerci: Vojvodina 5(4), Crvena zvezda 3(3).

VOJVODINA: Kurteš, Milić 3, Mirković, Pribak 2, Ocvirk 7(1), Vukovljak 1, Verkić, Žmavc, Milenković, Podunavac 1, Rađenović 4, Ratković 3, Kljajić 8(3), Bunjevčević 4, Šotić 1, Bedui. Trener: Boris Rojević

CRVENA ZVEZDA Grundfos: Horvat 3, Simić 1, Jović 3(1), Gemaljević, Majes 3, Matičić 3(2), Blagojević 2, Breti, Marinković 1, Kikanović 2, Vučićević 1, Šljukić 3, Petrović 4. Trener: Anton Bukilić