ARKUS: Železničar poražen u Kragujevcu, Metaloplastika izbila na čelo tabele - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Železničar poražen u Kragujevcu, Metaloplastika izbila na čelo tabele

ARKUS: Železničar poražen u Kragujevcu, Metaloplastika izbila na čelo tabele

U zaostalim mečevima 10. kola srpskog prvenstva, Radnički je u Kragujevcu savladao Železničar 24:22 (13:12), dok je Metaloplastika kod kuće deklasirala Novi Pazar 37:23 (17:12). Ovakvim raspletom, Šapčani su izbili na čelo tabele grupe B, sa istim brojem bodova i boljom gol razlikom od niškog tima.

Železničar je doživeo drugi poraz za redom, pošto je u nedelju izgubio u Novom Pazaru, dok je Radnički potvrdio sjajnu formu u decembru, ostvarivši treću pobedu u nizu. Kragujevčani su vodili čitavim tokom meča, najčešće sa tri gola razlike, ali su gosti u 54. minutu uspeli da izjednače na 22:22 pre Petrovića. Ipak, do kraja nisu uspeli da postignu pogodak, što je domaćin iskoristio da pogotcima Kasalovića i Vukovića stigne do novih bodova.

RADNIČKI: Gemaljević, Vuković 5 (1), Stošić, Mutavdžić, Petrović, Dobrosavljević, Kasalović 1, Barudžić 2, Knežević, Utvić 4 (2), Stevanović, Đerić 2, Stanojev 4 (1), Stanojević, Bogdanović 6, Jovanović.

ŽELEZNIČAR 1949: Matović, Boj. Radivojević 1, D. Stojanović, Arizanović 2, Petrović 1, Bor. Radivojević, Milosavljvić 1 (1), Anđelković, Spasić, A. Stojanović 4, Jestrović 1, Egić 7, Antić 1, Trkulja, Pavlović 4, Kocić.

Igrač utakmice: Stefan Stanojev (Radnički).

Semafor: 4:3 (7), 8:5 (14), 10:9 (23), 16:15 (37), 19:15 (41), 22:22 (54).

U Šapcu nije bilo dileme, Metaloplastika je vodila od starta, do odmora stekla plus pet, da bi u nastavku rastrčani domaćin stigao do dvocifrene prednosti i ubedljive pobede.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 4, Vorkapić 6, Jevtić 1, Pisarić 4, Srdanović 6, Lisica, Milovanović 1, Trifunović 2, Bomaštar, Ivanić 8, Radisavljević, Miljković 1, Babić 1, Todorović 2, Brajović 1 (1)

NOVI PAZAR: Gudžević, Mujčinović, Radisavljević 3, Stojanović 8, Arifović, Sefović 2, Dimitrijević, Brunčević, Mekić, Međedović 3, Rakić 5 (1), Hakić 1, Kukić, Raković, Badić 1.

Igrač utakmice: Luka Ivanić (Metaloplastika).