ARKUS: Zvezda nanela prvi poraz Želji, Dinamo slavio u Zrenjaninu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Zvezda nanela prvi poraz Želji, Dinamo slavio u Zrenjaninu

ARKUS: Zvezda nanela prvi poraz Želji, Dinamo slavio u Zrenjaninu

Došao je kraj sjajnoj seriji Železničara s početka sezone – Crvena zvezda je na svom terenu nanela prvi poraz niškom timu, 30:26 (13:13). U drugom nedeljnom meču osmog kola srpskog šampionata, Dinamo je odneo čitav plen iz Zrenjanina, savladavši Proleter 27:34 (12:15).

Crveno-beli su, prilično neočekivano, iznenadili lidera grupe B u Šumicama nakon dva uzastopna poraza, od Metaloplastike i Obilića. Izabranici Žikice Milosavljevića vodili su čitavim tokom meča, a prelomili su ga sredinom nastavka mini-serijom 3:0, kada su poveli sa 23:18. Briljirao je golman Dalibor Breti, a u polju su se istakli Ivan Horvat sa osam i Mirko Đurašinović sa šest golova. Na drugoj strani, Stojanović je postigao sedam a Egić šest golova.

Beograđani su sada na sredini tabele sa polovičnim učinkom iz osam mečeva, dok je tim Đorđa Teodorovića ostao na čelu tabele uprkos prvom porazu, sa bodom više od Rudara iz Kostolca.

Nakon dva vezana poraza, Dinamo je ostvario treću uzastopnu pobedu, i to nad Proleterom u Zrenjaninu. Posle početnog vođstva od 2:0 i 4:2, domaćin je bio u potpuno podređenom položaju. Nakon plus tri sa poluvremena, momci Akima Komnenića su za desetak minuta igre u nastavku u potpunosti slomili otpor rivala, stekavši velikih plus devet.

Ponovo je centralna figura u pobedničkom sastavu bio Mladen Šotić sa 11 pogodaka, uz po pet Kostadinovića, Golubovića i Pavlovića. Na drugoj strani, Gaćinović je dao šest a Terzić pet.