BiH: Vogošća savladala Zrinjski i preuzela lidersku poziciju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BiH: Vogošća savladala Zrinjski i preuzela lidersku poziciju

BiH: Vogošća savladala Zrinjski i preuzela lidersku poziciju

Rukometaši Vogošće su u derbiju 18. kola Premijer lige BiH pobijedili mostarski Zrinjski sa 21:19 i tako se vratili na lidersku poziciju na tabeli.

Na meču Vogošća – Zrinjski rezultat na poluvremenu je bio 12:7 u korist domaće ekipe koja je u nastavku dopustila sebi mali pad, pa se Zrinjski uspio vratiti. Stigli su Mostarci i do 19:18, ali do potpunog preokreta nisu mogli, pa se Vogošća, nakon dana i pobjede Izviđača protiv Dervente, vratila na prvo mjesto na tabeli. Najefikasniji u pobjedi Vogošćana bio je Benjamin Čičkušić sa osam golova, koliko je za Zrinjski postigao Filip Vistorop. Visočka Bosna nastavila je sjajnim igrama na domaćem terenu ove sezone. Ekipa koja ima samo tri boda iz gostiju upisala je treći trijumf u nizu, a ni Goražde se nije snašlo u sjajnoj atmosferi u KSC-u Mladost.

Bosna je slavila sa 27:21, a meč je otvorila sjajnom serijom 6:0. Tada je već bilo jasno da će Bosna upisati pobjedu, a na poluvremenu je vodila sa 14:8. U drugom dijelu je bilo i po 10 razlike, a onda su treneri domaćih Edhem Sirćo i Adis Hadžić dali priliku i mladim igračima, pa je meč okončan sa “samo” šest golova prednosti. Bosnu je do pobjede vodio Faruk Čolo sa sedam golova, a odlično ga je pratio i Emir Omanović sa šest pogodaka. Adnan Harmandić i Mahir Burić su dodali po četiri gola. U redovima Goražda Igor Krivokapić postigao je sedam golova.

Rukometaši Slavije savladali su u svojoj dvorani Maglaj 31:22 (13:11) i tako ostvarili još jednu značajnu pobjedu koja će ih značajno rasteretiti u borbi za opstanak koji je već sada izvjestan. U prilično neizvjesnom prvom dijelu Slavija je imala vodstvo i kontrolisala meč, a na poluvrijeme je otišla sa dva gola prednosti. Utakmica je riješena do 42. minute, kada je Slavija povela sa 20:14 i bilo je jasno da se gosti ne mogu vratiti, s obzirom na to da su u prvom dijelu ostali bez Selvedina Omahića, koji je dobio crveni karton, nakon udaranja u lice Miloša Tešanovića. Do kraja je Slavija vodila i sa 10 razlike (30:20), ali na kraju je timu iz Istočnog Sarajeva najbitnije da je upisao pobjedu. Najefikasniji u domaćem timu bio je Boris Vuletić sa sedam pogodaka, a pratio ga je Marko Pandžić sa šest. Kod gostiju, Adi Kujrić je pogodio četiri puta.

Konjuh je sigurnom igrom uspio savladati sarajevsku Bosnu rezultatom 37:27. Od početka do kraja susreta domaći su bili bolji i iz minute u minutu povećavali prednost. Prvi dio susreta Konjuh je već ima devet golova prednosti. U nastavku, slično kao i u prvom dijelu susreta, domaći dominiraju i rutinskom igrom ovaj susret privode kraju s 10 golova razlike. Husejnović je postigao šest golova, a Smajić je dodao pet za domaćina. Kod Bosne Armin Gušić i Tarik Balta postigli su po pet pogodaka.

Rezultati: Konjuh – Bosna (S) 37:27, Vogošća PH – Zrinjski 21:19, Bosna Centrotrans – Goražde 27:21, Slavija – Maglaj 31:22, Kakanj – Borac m:tel 24:30, Izviđač Central osiguranje – Derventa 30:20. Slobodna ekipa: Sloga.

Poredak: Vogošća PH 46, Izviđač CO 45, Zrinjski 36, Borac m:tel 34, Bosna C 28, Konjuh 28, Sloga 25, Maglaj 24, Slavija 22, Derventa 18, Goražde 16, Bosna (S) 7, Kakanj 7.