BITOLJ SLAVI TITULU 18 GODINA ČEKANU! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BITOLJ SLAVI TITULU 18 GODINA ČEKANU!

BITOLJ SLAVI TITULU 18 GODINA ČEKANU!

Bitolj će po svemu sudeći dočekati prvu šampionsku titulu posle 18 godina! U derbiju koji je odlučivao o prvaku Makedonije, domaći Eurofarm Pelister je savladao Vardar 26:23 i tako dva kola pre kraja došao do dva boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Dominirao je domaći sastav u hali „Boro Čurlevski“ tokom svih 60 minuta. Poveli su momci u zelenom 9:5, a na odmor se otišlo sa 13:12.

Izborili su aktuelni šampioni izjednačenje na startu drugog dela (13:13), ali je Pelister vođen vatrenim navijanjem svojih navijača uspeo da slomi otpor gostiju do 26:21 tri minuta pre kraja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Hosni i Kosteski sa po šest golova, a Heneberg je dodao 5. Kod Vardara Taleski je bio najraspucaniji sa šest golova. Lesjak sa jedne i Ristovski sa druge strane imali su po devet uspešnih intervencija.

U preostala dva kola Eurofarm Pelister gostuje Ohridu i dočekuje Tikveš. Realno je očekivati da oba duela reši u svoju korist i prvi prođe kroz cilj.

1. Eurofarm Pelister 12 11 0 1 334:277 36
  2. Vardar 1961 12 10 0 2 343:262 33
  3. Alkaloid 12 9 1 2 331:294 30
  4. Tikvesh 11 4 2 5 282:287 14
  5. Ohrid 11 4 0 7 267:296 12
  6. Butel Skopje 12 3 0 9 263:303 10
  7. Eurofarm Pelister 2 11 2 0 9 256:300 7
  8. Tinex Prolet Skopje 11 1 1 9 242:299 6