Borac furiozno do trofeja u Kupu Republike Srpske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Borac furiozno do trofeja u Kupu Republike Srpske!

Borac furiozno do trofeja u Kupu Republike Srpske!

Po 14. put u istoriji, banjalučki Borac osvojio je Kup Republike Srpske, pošto je finalu lakše i ubedljivije od svih očekivanja pobedio domaćina završnog turnira,  Slogu iz Doboja 39:26 (20:10).

Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno posle 15 minuta igre, tokom kojih je golman Bojan Ljubišić doveo do očaja Dobojlije, što su izabranici Mirka Mikića na drugoj strani znali da valorizuju. Već u 20. minutu bilo je 14:5, a Ljubišić je u prvom poluvremenu upisao čak 11 intervencija (preko 50%).

Timu Marija Kelentrića ništa nije polazilo za rukom ni u nastavku, a jedine svetle tačke bili su bivši igrači Borca, Vladan Đurđević sa devet i  Arsenije Bubić sa šest pogodaka.

U pobedničkim redovima, najefikasniji je bio Luka Perić sa šest golova, jednim više od Saše Puljizovića i Nemanje Milovca.

Za najboljeg igrača završnog turnira proglašen je Saša Puljizović iz Borca, najbolji golman je Bojan Ljubišić a najbolji strelac Marko Perović iz Sloge.

Borac je u finalu bio bolji od Lokomotive iz Brčkog, a Sloga od Leotara iz Trebinja.