BiH: Borac silan u Doboju, Vogošća preko Tuzle do vrha tabele - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina BiH: Borac silan u Doboju, Vogošća preko Tuzle do vrha tabele

BiH: Borac silan u Doboju, Vogošća preko Tuzle do vrha tabele

Odigrana su dva zaostala meča 2. kola Premijer lige BiH za rukometaše, a Gračanici se u vrhu tabele pridružila Vogošća, koja je stigla do svoje treće pobjede u isto toliko mečeva.

Vogošća je kao gost pobijedila Slobodu u Tuzli 29:30,  i tako Tuzlake ostavila na trijumfu protiv Sloge (GV/U) u gostima i sa samo dva osvojena boda. U prvom dijelu Sloboda je vodila većinom, ali pred sami kraj poluvremena Vogošća preokreće i na odmor odlazi sa vodstvom od 15:13. Imala je Vogošća i po četiri gola prednosti u nastavku, ali je Sloboda uspjela da na ulasku u samu završnicu smanji na samo jedan gol zaostatka, ali do remija ili pobjede nije uspjela doći.

Sjajni Duško Čelica sa 12 golova je predvodio Vogošću do pobjede, dok su kod domaćina Emir Suhonjić i Anes Bečić postigli po pet golova.

U drugom zaostalom meču, Borac je u Doboju pobijedio Slogu sa 30:24. Banjalučani su i na poluvremenu vodili, bilo je 15:12, te su sasvim zasluženo stigli do pobjede.

Aleksandar Miličević je postigao 12 golova, pet je dodao Luka Knežević, a gol manje Marko Lukić. Na drugoj strani Mirko Damjanović i Nikola Knežević bilo su precizni po šest puta.

Izvor: Sport1.oslobodjenje.ba/Jasmin Tajić