Derbi BiH: Izviđač pred titulom nakon velikog preokreta protiv Borca! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina Derbi BiH: Izviđač pred titulom nakon velikog preokreta protiv Borca!

Derbi BiH: Izviđač pred titulom nakon velikog preokreta protiv Borca!

U velikom derbiju šampionata BiH, osnosno susretu dve vodeće ekipe, Izviđač je u Ljubuškom savladalo Borac 30:26 (13:11) i načinio veliki korak ka osvajanju titule šampiona, pošto tri kola pre kraja ima dva boda više i bolji međusobni skor od najvećeg rivala.

Izabranici Veselina Vujovića imaju za čim da žale, jer su tokom drugog poluvremena vodili i sa pet razlike, ali je potom usledio veliki pad, odnosno serija „Skauta“ kojom su preokrenuli rezultat i na kraju slavili.

U poslednje tri runde, Ljubušaci će gostovati Slogi iz Doboja, ugostiti tuzlansku Slobodu, te ići u goste Krivaji.

Borcu ostaje da se nada da će do kraja sezone upisati sve trijumfe (u Boriku protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja i Konjuha, te na gostovanju u Doboju), ali i da Izviđač napravi dva kiksa u preostale tri utakmice.

Prva polovina prvog poluvremena pripala je domaćima, koji su u 14. minutu došli do 7:3. Probudio se Borac, ipak, u intervalu do 25. minuta, izjednačio na 9:9, a onda, ali je Izviđač na odmor otišao sa prednošću 13:11.

I onda, sjajnih 11 minuta Borca!

Predvođen Lukom Perićem i Savom Slavuljicom, banjalučki tim je u 41. minutu stigao do plus pet (15:20), međutim nije to bilo dovoljno da se mladi tim iz Hercegovine slomi…

Naprotiv, za samo tri minuta, Izviđač se serijom 4:0 vratio u meč (19:20), a onda do kraja, za 16 minuta, postigao 11 golova, a primio šest, za konačnih 30:26.