BRATSKI remi u Baru -Srbija na EURO 2016, Crnogorci blizu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BRATSKI remi u Baru -Srbija na EURO 2016, Crnogorci blizu!

BRATSKI remi u Baru -Srbija na EURO 2016, Crnogorci blizu!

3 komentari

Reprezentacije Crne Gore i Srbije remizirale su u Baru 23:23 (11:14) u petom kolu kvalifikacija za EURO 2016. Tako su Orlovi praktično izborili plasman u Poljsku, dok su Crnogorci jednom nogom tamo u slučaju da završe kao treći u grupi. U tvrdoj i napetoj utakmici, obe selekcije su imale šansu da dođu do pobede. Vasko Ševaljević je imao šansu da odvede svoju selekciju na EURO 2016, ali mu je Obrad Ivezić skinuo „zicer“ u poslednjoj sekundi duela…

CRNA GORA – SRBIJA 23:23 (11:14)
Bar
Hala „Topolica“
Gledalaca – 3000
CRNA GORA: Mijatović pet odbrana i jedan gol, Ristanović pet odbrana, Melić 3(1)/3, Milašević, Popović, Čavor 1/2, Lazović, Radović, Vujović 4/5, Kankaraš, Ševaljević 4(3)/7, Petričević 0/1, Božović 0/1, Borozan 4/9, Grbović 2/3, Lipovina 4/9
SRBIJA: Kocić šest odbrana, Ivezić pet odbrana, sedmerac, Marjanović, Đukić 2/3, Ilić M 5(3)/7, Stojković 3/4, Ilić N 4/4, Vučković 1/1, Zelenović 3/8, Čutura, Abutović 2/3, Marsenić 2/3, Orbović 0/1, Elezović 1/4
KRETANJE REZULTATA: 2:3 (6.) 4:5 (10.) 5:8 (16.) 6:10 (20.) 10:10 (25.) 10:12 (28.) 12:15 (33.) 16:16 (38.) 18:16 (43.) 19:17 (46.) 19:19 (49.) 21:21 (53.) 22:22 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Ilić (SRBIJA)

Pametnije u napadu, skoncentrisanije u odbrani, započeli su izabranici Dejana Perića važan duel u Baru. Momir Ilić i Nemanja Zelenović dobro su otvorili meč razigrani uz asistenciju Uroša Elezovića kao startera na srednjem beku.

Sa druge strane, dominirao je Vasko Ševaljević, koji je sa tri pogotka držao svoj tim u egalu do 11. minuta (5:5). U tom periodu, visok nivo srpske odbrane i par intervencija Miroslava Kocića, omogućili su „Orlovima“ da se odlepe na 8:5 (16.), kada je selektor Crne Gore, Ljubomir Obradović, zatražio tajm-aut.

Samo koji minut kasnije, i srpska klupa je zatražila minut za dogovor, a Crnogorci su to iskoristili i napravili seriju 4:0 koja je anulirala najveće vođstvo jedne reprezentacije na meču (10:6 – 10:10).

Par tehničkih grešaka srpske bekovske linije, uslovili su pad u igri, ali to nije dugo trajalo. Bezidejnost bekovske linije Crnogoraca, kvalitetnija odbrana srpskog tima, golovi Abutovića, Vučkovića i Đukića, odveli su Srbiju na odmor sa lepom prednošću – 14:11.

Poslednji put na +3, Srbija je bila u 32. minutu (15:12), kada je usledio period dominacije domaćeg tima. Nošeni podrškom sa tribina, mladi crnogorski rukometaši, uspeli su da se vrate u meč, a u 42. minutu preko Fahrudina Melića i prvi put povedu – 17:16.

Mučila se srpska bekovska linija, nije bilo raspoloženog igrača da igrom jedan na jedan razbije zonu Crnogoraca, uvek, na ivici isključenja.

Uspeo je Dejan Perić da tajm-autom u 43. minutu prekine negativan niz u igri Srbije (19:17). Rešenje je pronađeno u saradnji sa pivotmenom, odakle su Abutović, a posle i Rastko Stojković vratili Srbiju u egal – 21:21 (53.).

U poslednjih sedam minuta, viđena je rovovska borba. U poslednji minut, Srbija je ušla sa loptom i šansom da reši meč u svoju korist, ali je čudna odluka norveškog sudijskog para da dosudi faul u napadu Momiru Iliću, donela šansu za pobedu domaćinu. U poslednjoj sekundi, Vasko Ševaljević je imao šansu, ali je Obrad Ivezić bio na mestu za veliko slavlje..

Island je savladao Izrael 34:24.