Brest šokirao Budućnost na startu Lige šampiona za dame! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Brest šokirao Budućnost na startu Lige šampiona za dame!

Brest šokirao Budućnost na startu Lige šampiona za dame!

Uroš Samardžić

Rukometašice Bresta već u prvom meču napravile su iznenađenje, savladavši Budućnost u Morači 35:32 (16:17). Furiozno drugo poluvreme gošći iz Francuske, i 19 postignutih golova u tom delu igre dovelo je do neočekivanog rezultata u grupi C. Igrač utakmice svakako je Ana Gros koja je postigla sedam golova, te vodila svoju ekipu do preokreta.

Dobro je krenula Budućnost, pošto je preko Majde Mehmedović stigla do 4:1 na startu meča. Odbrana podgoričanki je funkcionisala kako treba tokom prvih 30 minuta, što se ogleda u minimalnoj prednosti na obaveznoj pauzi – 17:16. Međutim, drugo poluvreme ljubiteljima rukometa ponudilo je potpuno drugačiju sliku. Budućnost više nije imala potrebnu agresivnost u defanzivi, a Ana Gros i Paulina Koatane su bile „motor“ Bresta (obe sa po sedam golova). Sa druge strane, Đurđina Jauković je bila najraspoloženija, te je osam puta pogađala mrežu rivala.

Rezultati:

Rostov Don – Perla Lubin     31:21 (21:11)

Budućnost – Brest                  32:35 (17:16)

Kristiansand – Ferencvaroš 31:22 (16:11)

Ostali mečevi na programu su u nedelju, dok je uvodni dueli ovogodišnjeg izdanja DELO Lige šampiona bio susret Ramnicu Valcea – Bitihajm 34:27 (20:18).