Budućnost rasturila Krim! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Budućnost rasturila Krim!

Budućnost rasturila Krim!

6 komentari

Ko je gledao večerašnji meč izmedju Budućnosti i Krima prisustvovao je pravoj rukometnoj lekciji u kojoj su Crnogorke bile te koje su držale čas. Ubedljiva pobeda od 30-15 (13-6) i razlika od 15 golova najbolje govore kakva je to bila igra mačke i miša pred 5.000 ljudi u “Morači”.

Da će krajnji ishod biti baš ovakav naslutilo se već u 11. minutu kada je Krim preko Manee uspeo da postigne svoj prvi pogodak. Pri rezultatu 6-2 u 15. minutu trener gosšći Tiselj zatražio je time-out kako bi konsolidovao redove svog tima, ali jednostavno ništa nije uspevalo popularnim “tigricama”. Usledila je serija od 6-1 za domaće koje su preko Cvijić, Neagu i Brizde punile mrežu Krima. Najbolji strelac gošći Andrea Penezić je bila potpuno zaustavljena, a jedina svetla tačka u prvom poluvremenu kod gošći bila je golmanka Stefanišin koja je sa svojim odbranama koliko toliko uspevala da drži priključak svoje ekipe, posle čega je trener domaćih Adžić zatražio time-out. Do kraja poluvremena se igralo gol za gol i na odmor se odlazi sa 13-6.

Kada su svi pomislili da Krim ne može da ponovi tako loše izdanje u drugom poluvremenu usledilo je baš suprotno. Bleda i neefikasna igra u napadu, zatim greška klupe Krima za kaznu od 2 min. u 35. minutu, u trenutku kada je već bila isključena Andjela Bulatović, samo su neki od razloga zašto su Crnogorke počele da se rezultatski odlepljuju. Menjao je Tiselj golmanke, ubacio Tolnai ali ni to nije urodilo plodom. Sa druge strane Voltering na golu Budućnosti samo je nastavila svoj niz odbrana od prošlog meča protiv Đera, uz čvrstu igru odbrani i uz efikasan napad preko lakih golova iz kontri razlika je iz minuta u minut samo rasla. Zanimljivo je da su gošće došle do dvocifrenog gola tek u 50. minutu preko Zulić, kada Adžić izvodi Voltering a menja je Žderić. Najubedljivija prednost Crnogorki bila je u 56. minutu kada je Kinga Bizdra postigla gol za 28-11, 17 razlike… može se slobodno reći previše za ovaj meč koji je nosio epitet balkanski derbi. Jedina koja je uspevala kod gošći da se ne utopi u sivilo svog tima bila je Barbara Lazović-Varlec koja je bila najefikasnija kod Krima sa 4 gola. Penezić je ostala na vrlo netipičnih za nju, 3 postignuta pogodka. Kod domaćih čak pet igračica je postiglo 4 gola Cvijić, Neagu, Petrović, Bizdra i Pavićević, uz fantastičnu Voltering koja skupila 14 odbrana.

BUDUĆNOST – KRIM-MERKATOR 30:15 (13:6)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 5.000. Sudije:Jurinović, Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Krim 3 (2). Isključenja: Budućnost 8, Krim 12 minuta. Crveni karton: Lazović (Budućnost) 3×2 minuta u 37. minutu.

BUDUĆNOST: Voltering (13 odbrana i sedmerac), M. Vukčević, Žderić (jedna odbrana), Petrović 4 (2), Neagu 4, Nikitina, Georgijevska, Dalbi 3 (1), Ježić 2, Cvijić 4, Mehmedović 2, Despotović, Pavićević 4, Bizdra 4, Knežević 3, Lazović.

KRIM: Grubišić (dve odbrane), Marinček, Stefanišin (osam odbrana i sedmerac), Piedade 1, Vorc 2, Mavsar 1, Bulatović 1, Lazović-Varlec 4, Žulić 2 (2), Tolnai, Penezić 3, Krpež, Zrnec, Manea 1, Potisek.

U prvoj utakmici drugog kola ove grupe 2, u Norveškoj Larvik je izgubio od aktuelnog šampiona Đera rezultatom 23-29.

Naredni meč u Ligi šampiona Budućnost će igrati 16. februara kao domaćin protiv Larvika.