Bundes derbi za sladokusce: Drama u Flensburgu završena bez pobednika! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bundes derbi za sladokusce: Drama u Flensburgu završena bez pobednika! (Video)

Bundes derbi za sladokusce: Drama u Flensburgu završena bez pobednika! (Video)

Derbi 4. kola Bundeslige, odigran u četvrtak, nije dobio pobednika. Fenomenalna borba Flensburga i Fukse Berlina na nemačko-danskoj granici završena je nerešenim rezultatom – 31:31 (15:16).

Obe ekipe imale su maksimalan učinak pred ovaj dvoboj, a nešto impresivnije delovao je Fukse Berlin, koji je rušio sve pred sobom do četvrtka uveče. Bile su „Lisice“ bliže pobedi od domaćina, u par navrata imale plus četiri tokom drugog poluvremena, a nije bilo dovoljno ni minimalno vođstvo koje je u poslednjem minutu doneo Matijas Gidsel.

Gotfridson je uz pomoć svog pivotmena prošao do crte i iznudio sedmerac, a u gol ga je pretvorio Emil Jakobsen. Ostalo je par sekundu za gostujući tim, ali je njihov faul zaustavljen grubom faulom, po mišljenju sudija nedovoljnim za oštriju sankciju.

Pogledajte uzbudljivu završnicu:

Čudesnu partiju pružio je Matija Gidsel. Postigao je 11 golova u potvrdio da će biti kolosalno pojačanje Berlinaca.

SG Flensburg-Handewitt:  Buric (5 odbrana), K. Møller (2 odbrane) – Golla (2), Mensah (1), Søgard (3), Gottfridsson (4), Hansen (8), Jakobsen (7/6), Semper (2), L. Møller, Lindskog, Rød (4)

Foxes Berlin:  Milosavljev (5 odbrana), Kireev – Wiede (1), Darj, Holm (5), Andersson (3), Lindberg (1), Gidsel (11), Freihöfer (3), Chrintz, Kopljar, Vujovic (5 /5), Marsenic (2), Drux