Čehinje pale u završnici pred 6000 navijača u "Areni" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Čehinje pale u završnici pred 6000 navijača u „Areni“

Čehinje pale u završnici pred 6000 navijača u „Areni“

Reprezentacija Srbije, zabeležila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu. Ovoga puta, Srpkinje su bile bolje od Češke 28:24 (12:15) pred 6000 gledalaca u “Kombank Areni”, koja je od prvog do poslednjeg minuta bodrila najbolje srpske rukometašice. Nastavak meča, doneo je mnogo bolju igru naše reprezentacije, koja je predvođena raspoloženom Andreom Lekić, slomila otpor odličnih Čehinja u poslednjih desetak minuta.

SRBIJA  – ČEŠKA 28:24 (12:15)
Kombank Arena
Gledalaca – 5000
Sudije: Horvat i Marton (Mađarska)
Isključenja:
Sedmerci:
SRBIJA: Krpež 3, Popović 1, Lekić 6(3), Damnjanović 2, Erić, Rajović, Risović, Pop Lazić 6, Ognjenović 1, Filipović 1, Tomašević 16 odbrana, sedmerac, Nišavić, Milošević 4 , Stoiljković, Liščević, Dmitrović 3
ČEŠKA: Knedlikova 3, Keclikova 1, Hrenkova 6(1), Poznarova, Salcakova, Ruckova, Kutlvarsova, Rankova 13 odbrana, 3 sedmerca, Černa 6, Vitkova 1, Hrbkova, Satrapova, Martinkova, Luzumova 4(1), Sterbova 3, Matouškova
Kretanje rezultata: 2:3 (6.) 5:7 (10.) 8:7 (16.) 10:8 (19.) 10:11 (22.) 11:13 (25.) 12:15 (30.) 16:16 (36.) 18:17 (37.) 21:21 (45.) 24:21 (52.) 25:23 (57.)
Igračica utakmice: Andrea Lekić

Loše prvo poluvreme Srbije, nije nagoveštavao sam početak utakmice, koju je pratio, do sada, rekordan broj gledalaca u “Kombank Areni” oko 6000. Dve odbrane Kaće Tomašević, od toga, jedan sedmerac, digli su publiku na noge, omogućili našoj reprezentaciji vođstvo 2:1 preko Pop Lazić i pucački raspoložene Marine Dmitrović, koja je i jedina bila opasna sa udaljenosti od devet metara u redovima našeg tima.

Dve greške u odbrani, jedno loše dodavanje kažnjeno golom u praznu mrežu, kao i odbijena lopta u ruke Čehinja, koje su to kaznile, dovode gošće u vođstvo već u šestom minutu 2:3, a zahvaljujući raspucanoj desnoj strani, Knedlikovoj i Černoj, Češka dolazi i do +2 (4:6).

Par odbrana vezuje Tomašević, a Lekić i Pop Lazić, vraćaju Srbiju u egal – 7:7, dok golom Sanje Damnjanović, ponovo izabranice Saše Boškovića dolaze do prednosti u 16. minutu.

Post dug sedam minuta, golom sa 10 metara prekida desni bek Klara Černa, koja vraća na nerešeno – 8:8 (17.).

Nadu su dali golovi Lekić i Dmitrović, koji su Srbiju doveli po prvi put na +2 – 10:8. Međutim, to je bio poziv da Klara Černa nastavi svoju golgetersku seriju ubitačnih šutevima sa devet metara. Isključenje Andree Lekić, donosi probleme lošem i dekoncentrisanom srpskom napadu, kao i vođstvo Češkoj – 10:11 (26.).

Do kraja poluvremena, Černovoj se pridružuje i Barbora Ranikova na golu, koja prvo brani sedmerac Sanji Damnjanović, a tri minuta kasnije, i Svetlana Ognjenović ne uspeva da je savlada, pogodivši prečku. Probleme sa realizacijom, Čehinje su kaznile sa još par golova, koje sui m donele +3 – 15:12 pred odlazak u svlačionicu.

C1I5362Drugo poluvreme, donelo je novu energiju srpskom timu, koga je nosila i odlična atmosfera sa tribina “Arene”.  Konsolidovala se srpska 6:0 odbrana. Nije više bilo jeftinih golova, bekovi su bili blokirani, a svako dodavanje na crtu sprečavano. To je rezultiralo serijom 4:1 uz dva gola precizne Ivane Milošević, tako da je već posle šest minuta, na semaforu stajalo – 16:16.

Za novo vođstvo, prvo u nastavku, čekalo se još minut, kada je Sanja Damnjanović iz polukontre digla publiku na noge – 18:17. Nalet Srbije zaustavljaju nepotrebna isključenja Milošević i Krpež.

Posle tri vezana gola, Ivana Milošević nije iskoristila priliku da donese +2, a odmah zatim, morala je na hlađenje zbog pregrubog faula nad “teškim” levim krilom Hrenkovom. Upravo ta igračica sredinom drugog poluvremena je pravila najviše problema srpskoj odbrani, državši svoj tim, sve do 21:21 (45.) u egalu.

Odlična Kaća Tomašević, postal je iznova problem Čehinjama. Iz njenih ruku, polukontre Lekić i Popović, donele su Srbiji novo vođstvo od dva gola razlike – 23:21 u 48. minutu, koje su digle sve na noge u “Kombank Areni”.

Par loših napada sa obe strane, izazvalo je selektore Basnija i Boškovića da iskoriste svoje tamj-aute, kako bi dali koji savet svojim igračicama. Posle srpskog, Lekićeva sjajnom asistencijom upošljava Pop Lazić, koja je odvela na +3 – 24:21 (52.).

Ranikova brani šut Sanji Damnjanovič, a ista igračica kasnije neuspešno dodaje do Pop Lazić na crti, što Čehinje koriste da se preko Hrenikove i Černe približe na -1 – 24:23 na početku 57. minuta.

Tada Srbija dobija nove heroine. Jelena Popović i Biljana Filipović u dva napada “cepaju” mrežu odlične Ranikove i donose novih +3 – 26:23 na dva minuta pre kraja.