Čelendž Kup: Spartak sa -8 iz Luksemburga - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Čelendž Kup: Spartak sa -8 iz Luksemburga

Čelendž Kup: Spartak sa -8 iz Luksemburga

Spartak Vojput izgubio je u prvoj utakmicu 1/8 finala Evropskog Čelendž Kupa u Luxemburgu. Savladani su od ekipe Handball Esche sa 34:26 iako su sredinom prvog poluvremena imali vodstvo od 10:5. Odigrali su večeras Subotičani loše u odbrani bez raspoloženog golmana što je glavni uzrok porazu.

Handball Esch – Spartak Vojput 34: 26 (17:15)

Sudije: Igor Karlubik i Peter Dvorsky (obojica Slovačka). Sedmerci: Esche 3/3 Spartak vojput 5/4. Isključenja. Esche 16 min., Spartak Vojput 14 minuta.

Handball Esche: Mauruschatt, Sas 6, Krier 2, Muller M. 4, Labonte, Kohl 1, Fischbach 4, Pulli 9, Decker 5, Bock 2, Seresse, Zuzo, Linster, Marzadori, Weibel, Muller F. 1Trener: Marc Fancelli

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Jelić 2, Pavlović 1, Stanković 2, Janjić 1, Kaltak, Kovačević 8, Todorović, Jovanović 4, Kukić, Distol 5, Patočkai, Papić 3, Božović, Đukanović. Trener: Zeljković Branislav.

Početak meča pripao je domaćinima koji su najviše zahvaljujući golovima Dekera imali prednost na početku od 3:2 i 4:3. Usledila je serija golova Spartak Vojputa koji preko Kovačevića dolaye do izjednačenja 4:4, zatim Matić preokreće na 5:4, da bi sa nova dva gola Kovačevića prednost u 8. minutu bila 7:4 u korist Spartak Vojputa. Ubrzo je nakon gola Papića prednost bila pet golova, 10:5.

Uporni domaćini su ubrzali su igru i polako smanjivali rezultat, najviše zahvaljujući slaboj odbrani „putara“. Sedam minuta pre kraja na semaforu je stajalo 13:13. Esche je preuzeo vodstvo 2 minuta pre kraja poluvremena 15:14. a sa dva brza gola došli su i do 17:14. Par sekundi pre kraja Papić smanjuje na 17:15, rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U nastavku ista slika na terenu, domaćin uporan a subotičani slabiji u odbrani sa tehničkim greškama u napadu. Nakon gola Fišbana prednost Escha je iznosila 21:17. Uspeli su tada Subotičani da se malo trgnu zaigraju nešto bolje i smanje razliku na samo minus dva gola 23:21. Razigrao se tada Saša Puli (najefikasniji na utakmici sa 9 golova) kao i cela ekipa Escha koje je poslužila i sportska sreća da olako postižu golove. Na nesreću Spartak Vojputa najveću razliku domaći su stvorili u samom finišu 34:26, rezultat sa kojim je završena prva utakmica.

Revanš između ove dve ekipe odigraće se u Subotici u subotu 23.02 sa početkom od 18h.