Celje odlično i u Kilu uprkos porazu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Celje odlično i u Kilu uprkos porazu

Celje odlično i u Kilu uprkos porazu

Iako su igrači evropskog šampiona Kila, u meč sa Celjem PL 30:26 (13:12) ušli željni osvete za subotnji poraz u „Zlatorogu“, nisu se Jiha i drugovi naigrali previše protiv sjajnih Celjana. Predvođeni sjajnim Gašperom Margučem, koji je i u ovom duelu „razbio“ golmane „Zebri“, okončavši meč sa 11 golova, ekipa Vladana Matića je odigrala egal prvo poluvreme, da bi u nastavku, „Zebre“ preuzele potpunu kontrolu nad mečom (24:18,47.), ali bez šanse da nanesu teži poraz slovenačkom vicešampionu.

THW Kiel: Omeyer 6 odb, Palicka  3 odb; Sigurdsson, Sprenger 1, Ahlm 1, Wiencek, Ekberg 9/5, Zeitz 4, Palmarsson 5, Narcisse 3, Ilič, Klein 4, Jicha, Vujin 3, trener: Alfred Gislason

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 7 odb, Skok 5/2 odb; Mlakar 2, Marguč 11/3, Janc, Razgor 2, Toskič 1, Ranevski, Skube 3, Poteko, Zelenovič, Mačkovšek 4, Lekai 3; trener: Vladan Matič