Celje preko Elveruma do prve pobede u Ligi šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Celje preko Elveruma do prve pobede u Ligi šampiona

Celje preko Elveruma do prve pobede u Ligi šampiona

Uroš Samardžić

Rukometaši Celja savladali su kod kuće Elverum 32:25 (14:15) u utakmici petog kola Velux Lige šampiona. Izabranici Tomaža Ocvirka su do pobede stigli nakon preokreta, pošto su u prvom poluvremenu imali zaostatak od jednog gola. Imao je gost u nekoliko navrata tokom prvih 30 minuta imao dva i tri gola prednosti, ali je već u 37. Celje stiglo do preokreta, te nagovestilo da će upisati prve bodove u ovogodišnjem izdanju elitnog rukometnog takmičenja.

I pored važnosti pobede i dobre partije Lebana koji je bio nepogrešiv sa pet postignutih golova, treba istaći još blistaviji nastup Guđonsona, koji je bio ključna karika u napadu Elveruma, sa 10 golova iz isto toliko pokušaja.

Celje: Leban 5, Kodrin 5, Sarac 5, Razgor 3, Grosen 3, Grebenc 3, Horzen 3, Silva 2, Marugč 2, Poteko 1

Elverum: Gudjonson 10, Sandel 3, Solstad 3, Petersen 2, Heneberg 2, Westby 2, Blonz 2, Burud 1

U grupi A u kojoj se Celje nalazi, Elverum i PPD su timovi koji do sada nisu uspeli da upišu bodove.