Lovćen osvojio Kup Crne Gore - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanCrna Gora Lovćen osvojio Kup Crne Gore

Lovćen osvojio Kup Crne Gore

Lovćen je osvajač trofeja Kupa Crne Gore za 2022. godinu – tim sa Cetinja je u finalu završnog turnira koji je odigran u Podgorici savladao Budućnost Podgoricu 32:25 (15:8).

Izabranici Petra Vujanovića tako su odbranili trofej i 12. put osvojili naslov pobednika Kupa od nezavisnosti. Budućnost Podgorica je imala priliku da osvoji prvi trofej Kupa u klupskoj istoriji.

Meč je bio ravnopravan do finiša prvog poluvremena, kada je Lovćen posle serije od šest vezanih golova koju je zaključio Latković iz sedmerca, poveo 15:7 u 30. minutu.

I u nastavku su Cetinjani bez problema održavali prednost i zasluženo došli do trofeja, nakon što su dan ranije, u polufinalu, savladali najvećeg rivala – novog šampiona Budvansku rivijeru Budva.

Danilo Pajović je proglašen za igrača utakmice – postigao je pet golova, koliko i Vuk Latković.

U redovima Budućnost Podgorice, Nemanja Jovanović je bio najefikasniji sa pet pogodaka.

Trofej pobednika Kupa kapitenu Lovćena Vuku Latkoviću uručio je predsednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda.

Podsetimo, Budvanska Rivijera Budva je još krajem aprila overila šampionsku titulu, drugu u istoriji.