Crnogorci "uprskali" u Izraelu - Đukićeva četa slavi prvu pobedu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Crnogorci „uprskali“ u Izraelu – Đukićeva četa slavi prvu pobedu!

Crnogorci „uprskali“ u Izraelu – Đukićeva četa slavi prvu pobedu!

Reprezentacija Crne Gore, zabeležila je prvi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koji im je umnogome umanjio šanse za plasman na EHF EURO 2014 u Dansku. Ispostavilo se da dobra igra Izraela u „Morači“ nije bila slučajnost, jer ovoga puta, tim srpskog trenera Dragana Đukića, nije propustio priliku da slavi – 28:25 (11:12). Za razliku od meča u Podgorici, ovoga puta su Crnogorci imali inicijativu u prvom poluvremenu, ali je četa Zorana Kastratovića, pala u drugom poluvremenu, dozvolivši Izraelcima da dođu do +4 – 24:20 u 53. minutu. Nisu se predali Crnogorci, vratili su se mini-serijom 4:0 (24:24, 56.).

Isključenje Roganovića, pa promašeni sedmerac Osmajića, okrenuli su utakmicu ponovo na vodenicu domaćina. Serijom 4:0, Izraelci su došli do velike pobede, napravivši veliku glavobolju Crnogorcima…

Crnogorci će sada morati da pobede jednom u junu. Nemce kod kuće ili Čehe u gostima.