Crnogorke sa +8 iz Litvanije, zabrinula odbrana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Crnogorke sa +8 iz Litvanije, zabrinula odbrana

Crnogorke sa +8 iz Litvanije, zabrinula odbrana

Najbolje crnogorske rukometašice rešile su EHF nedelju drugom pobedom. Ovoga puta izabranice selektora Pera Johansona bile su bolje od Litvanije 32:24 u gostima, ali nisu blistale, prevashodno u odbrani u prvom poluvremenu, što je i istakao Šveđanin posle meča.

Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Jauković sa osam i Mehmedović sa šest.

LITVANIJA – CRNA GORA 24:32 (14:20)

Klaipeda – „Šviturio arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Peturson i Pratarson (Island). Sedmerci: Litvanija 6 (6), Crna Gora 1 (0). Isključenja: Litvanija 10, Crna Gora 12 minuta. Crveni karton: Majda Mehmedović (Crna Gora) u 60. minutu.

Litvanija: VASILIJAUSKAITE (dvije odbrane i sedmerac), Šlupaite (četiri odbrane), Vareikjene, IVANAUSKAITE 3, Lubite 1, Sparnauskaite, Šidlauskite, KNUBAITE, KAVALIJAUSKAITE 11 (6), Rinkevičute 1, VAITKUTE 1, Ilčukaite 4, Repečkaite 2, Burkaite, AGLINSKAITE 1, SADAUSKAITE.

Crna Gora: RAJČIĆ (šest odbrana), Babović 1 (pet odbrana), Batinović (jedna odbrana), RADIČEVIĆ 4, JAUKOVIĆ 8, Mugoša , KLIKOVAC 3, Knežević, Ujkić 1, Malović, BRNOVIĆ 1, Pavićević 3, Ramusović 1, MEHMEDOVIĆ 6, DESPOTOVIĆ 4.

Mađarska je u istoj grupi ostavila Italijanke domaćice na 10 golova – 30:10.