ČUDO U NIŠU: Železničar od poraza do pobede za dva minuta! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ČUDO U NIŠU: Železničar od poraza do pobede za dva minuta! (Video)

ČUDO U NIŠU: Železničar od poraza do pobede za dva minuta! (Video)

U najdramatičnijoj utakmici dosadašnjeg toka srpskog šampionata, Železničar je na volšeban način savladao Metaloplastiku na svom terenu 34:33 (18:15). Dobar deo domaćih navijača se već pomirio sa porazom, pošto su Šapčani tačno dva minuta pre kraja vodili sa 31:33. Ipak, gosti su do kraja zaradili dva iskuljčenja, a izabranici Đorđa Teodorovića su napravili preokret i slavili golom Marka Milosavljevića iz kontra napada u poslednjoj sekundi igre.

Železničar je na taj način izbegao drugi uzastopni neuspeh nakon poraza od Crvene zvezde u prošlom kolu, dok je Metaloplastika propustila sjajnu priliku da nastavi pobednički niz, i drugi put ove sezone ostala kratkih rukava u dramatičnom finišu, računajući poraz od Rudara na svom parketu.

Delovalo je da će domaćin rutinski upisati nove bodove, pošto je vodio čitavim tokom meča, u prvom poluvremenu i sa plus pet. Međutim, Metaloplastika je serijom 4:0 preokrenula i povela 31:33, ali je sav trud pao u vodu u poslednjih 120 sekundi utakmice.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je pomenuti Milosavljević sa sedam golova, jednim više od Petrovića, dok su pet puta pogađali Egić i Anđelković. Na drugoj strani, Pisarić se istakao sa sedam, po šest su dali Vorkapić i Brajović, a pet Lisica.