Damgard pogodio za slavlje Danske protiv Francuske - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Damgard pogodio za slavlje Danske protiv Francuske

Damgard pogodio za slavlje Danske protiv Francuske

Uroš Samardžić

Poslednji meč trećeg dana „Zlatne lige“ pripao je rukometašima Danske koji su, golom Damgarda nekoliko sekundi pre kraja meča, savladali Francusku 31:30 (17:14). Danci su tako stigli do druge pobede u pripremnim mečevima, pošto su u petak bili bolji i od Norveške.

Aktuelni šampion Sveta je nakon 30 minuta igre imao prednost (17:14), ali su Francuzi uspeli da se vrate u igru, pošto su u drugom poluvremenu lakše stizali do gola Danaca. Na kraju, pogodak za pobedu i slavlje gostiju sa severa postigao je Damgard nekoliko sekundi pre isteka 60. minuta.

Francuska: D. Mem 7, R. Prandi 5, N. Karabatic 4, M. Guigou 3, M. Richardson 2, N. Remili 2, A. Dipanda 2, V. Porte 1, N. Tournat 1, L. Abalo 1, C. Sorhaindo 1, R. Lagarde 1

Danska: M. Damgaard Nielsen 11, M. Hansen 6, M. Brammig 3, M. Saugstrup Jensen 3, J. Hansen 2, J. Holm 2, H. Lindberg 1, R. Toft Hansen 1, M. Olsen 1, N. Kirkelokke 1

Pomenuti strelac poslednjeg gola je iza sebe imao dobru partiju, pošto je na kraju završio sa učinkom od 11 postignutih golova. Sa druge strane, Dika Mem je precizan bio sedam puta.

Evropsko prvenstvo počinje 9. januara, Francuska se nalazi u grupi D sa Norveškom, BiH i Portugalom, dok će Danci u prvoj rundi takmičenja u grupi E „koplja ukrstiti“ sa Mađarskom, Islandom i Rusijom.