DELO LŠ: Mec ubedljiv protiv Podravke, ĆSM sezonu otvorio pobedom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan DELO LŠ: Mec ubedljiv protiv Podravke, ĆSM sezonu otvorio pobedom

DELO LŠ: Mec ubedljiv protiv Podravke, ĆSM sezonu otvorio pobedom

Uroš Samardžić

Elitno rukometno takmičenje za dame startovalo je u petak, a u nedelju je nastavljeno uz četiri utakmice širom Starog kontinenta. Dobro otvaranje sezone imale su rukometašice Meca koje su na svom terenu bile bolje od Podravke 40:26 (24:13). Predstavnik Francuske je već u 15. minutu stigao do pet golova prednosti, i tada nagovestio da se gošće iz Hrvatske neće lepo provesti pred 4000 gledalaca. Na obaveznu pauzu Mec je otiša sa „+11“ i već tada rešio pitanje pobednika. Drugo poluvreme predstavljalo je samo formalnost za domaće igračice, koje su se zaustavile na 40 datih golova.

Što se strelaca tiče, Luis Buragar se istakla sa osam golova. U ekipi Podravke, po šest su upisale Stanko i Tsakalou.

U B grupi, ĆSM Bukurešt je na gostovanju u Danskoj bio bolji od Esbjerga 24:22 (13:8). Imale su gošće iz prestonice Rumunije na poluvremenu pet golova prednosti, ali je Esbjerg uspeo da se vrati u meč. Andrea Lekić je nosila napad svoje ekipe (pet golova), a Dragana Cvijić dodala dva gola. Naredno kolo, upravo B grupe, donosi nam i derbi u kojem će ĆSM dočekati Rostov – Don.

U preostala dva meča dana, aktuelni šampion Evrope, Đer, očekivano je bio bolji od Savehofa 35:23 (17:11), dok je Krim kod kuće poražen od Mosta 29:31 (13:14).