Dinamo osvojio i Suboticu, Partizan pobedio Novi Pazar! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dinamo osvojio i Suboticu, Partizan pobedio Novi Pazar!

Dinamo osvojio i Suboticu, Partizan pobedio Novi Pazar!

Uroš Samardžić

Piše: Ognjen Borjanović

Subotnji program bio je izuzetno zanimljiv. Rukometaši Rudara u derbiju začelja bili bolji na svom parketu od Proletera, Dinamo pobedom spustio zavesu na jesenji deo. Novi Pazar praznih ruku ide iz Beograda posle poraza od Partizana, a Obilić prekinuo lošu seriju pobedom nad Kikindom na svom parketu.

Rudar Kostolac – Proleter Zrenjanin 29:28 (15:13)

U utakmici izuetne važnosti za obe ekipe, Rudar iz Kostolca uspeo je da slavi u veoma neizvesnoj završnici. Gosti iz posle ovog poraza, nastavili su negativan niz od 3 izgubljene utakmice. Veliku borbu mogli su da gledaju svi prisutni u hali, a veliki problem za ekipu iz grada na Begeju predstavljalo je odsustvo najboljeg igrača Uroša Elezovića. Zrenjaninci su poveli prvi, ali domaća ekipa Rudara povela je u petom minutu i od tada pa sve do kraja utakmice je bila u rezultatskoj prednosti . Na poluvreme otišli su sa dva gola razlike- 25:13. Na početku drugog dela igre Rudar je otišao na ispostaviće se nedostižnih plus četiri. Kroz celu utakmicu Proleter je jurio rezultat, a kada bi prišli na gol zaostatka, usledio bi brz odgovor Rudara.                Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Nenad Nedeljković sa sedam golova, Nedeljković je proglašen i za najboljeg igrača susreta. Kod Zrenjaninaca najviše golova je postigao bivši reprezentativac Srbije Momir Rnić, sedam.

Spartak Vojput Subotica – Dinamo Pančevo 22:24 (12:14)

Efektno su Pančevci završili jesenji deo prvenstva, upisavši još jednu pobedu. Ovoga puta u gostima bili su bolji od Spartaka. Tvrda utakmica sa malo golova viđena je „Dudovoj šumi“. Nijedna od ekipa nije uspela da se odvoji dovoljno da zatvori utakmicu, a bolji u neizvesnoj završnicu bili su igrači Dinama. Iako je Spartak uspeo da povede sa dva razlike desetak minuta pred kraj, nisu uspeli da sačuvaju prednost. Najefikaniji u domaćoj ekipi bio je pivotmen Aleksandar Kurteš sa pet golova, u redovima Dinama tri igrača su postigla po četiri gola, Kostadinović, Vučković i Uroš Mitrović. Upravo je Uroš dobio titulu najboljeg aktera meča. Pančevo je ovom pobedom potvrdio prvo mesto.

Partizan Beograd – Novi Pazar 32:28 (15:16)

Potpuni preokret viđen je na Banjici, perfektno drugo poluvreme crno-belih  za veliko iznenađenje u Beogradu. Partizan je uspeo da savlada favorizovanu ekupu Novog Pazara. Pazarci su bili lišeni pomoći Petra Žujovića i to je predstavljalo veliki problem treneru gostiju Hasanu Memiću.  Velika borba vodila se u prvom delu igre, a najbolji igrač na terenu do poluvremena bio je desni bek Novog Pazara Aleksa Milošević koji je postigao šest od svojih sedam golova na ovom susretu u tom periodu. Sa druge strane u crno-belom dresu nezaustavljiv je bio kapiten Nemanja Živković, koji je meč završio sa 13 pogodaka, od toga šest sa linije sedmerca. U drugom poluvremenuneizvesnio je bilo do 37 minuta, kada kreće Partizanova rapsodija i serija od 10:3 koja je bila presudna. Partizan je za 12 minuta od minus jedan otišao na plus sedam i tako stavio tačku na polusezonu velikom pobedom nad do ovog kola drugoplasiranom ekipom u ligi. Najzaslužniji za pobedu beogradske ekipe po mišljenju delegata i trenera bio je upravo Nemanja Živković.

Obilić Beograd – Kikinda Grindex 35:30 (13:12)

Odmah posle Partizana i Novog Pazara na parket u hali SC Vozdovac istrčali su igrači Obilića i Kikinde. Utakmica od velikog značaja pripala je domaćem Obiliću, kojem ova dva boda izuzetno znače u borbi za opstanak u ligi. Četa Daniela Petkovića od prvog minuta igrala je izuetno borbeno i zasluženo je pobedila na ovom susretu. Kao i sve druge utakmice i ova je bila neizvesna u prvom poluvremenu. Ni Obilić ni Kikinda nisu uspeli da naprave osetniju prednost, pa se na poluvreme  otišlo rezultatom 13:12. Drugo poluvreme bilo je neizvesno do pred sam kraj kada Obilić napokon uspeva da slomi otpor Kikinde i odlazi na plus tri. Najbolji igrač i strelac meča bio je Nenad Mandić iz Obilića.