Naslovna Balkan Dinamova lekcija Vardaru u Volgogradu

Dinamova lekcija Vardaru u Volgogradu

Zorica Radojkovic
3 komentari

Vardar je nastavio sa posrtanjima ove sezone na gostovanjima i dodao četvrti, ovaj put, ubedljiv poraz od ruskih šampionki u Volgogradu, 33-25(15-12). Osim dobrih uvodnih desetak minuta, u nastavku je slabo šta funkcionisalo u igri makedonskog tima tako da su domaće već na poluvremenu imale +3. Razigrane Ruskinje predvođene sa Akopjan i Kočetovom prolazile su lako kroz poroznu odbranu i prelomile meč u ranoj fazi drugog poluvremena povećavajući prednost iz minuta u minut( 19-14, 38 minut; 24-17, 45 minut), da bi posle golova Gaće i Dmitrieve zaliha porasla na maksimalnih +9 ( 27-18, 52 minut).

Odnos u izgubljenim loptama ( 8 Dinama naspram 19 Vardara) možda najbolje pokazuje nivo dekoncetracije i izostanka rutine Vardarki koje su u Volgogradu upisale dosadašnji najubedljiviji poraz u Ligi šampiona. Radičević i Penezić su postigle po 7 golova, dok je pravi potop, koliko-toliko sprečila Lejno na golu. U redovima Dinama sjajne su bile Kočetova (9), Akopjan (6), Dmitrieva(5) kao i standardno sigurna Sejdokina na golu.

Vardar u sledećem kolu 28.februara u ključnom meču za plasman u četvrtfinale, dočekuje Lajpcig koji im je naneo poraz u Nemačkoj u prvom kolu glavne runde.