Dobrih 15 minuta Srbije smirilo "sinove pustinje" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dobrih 15 minuta Srbije smirilo „sinove pustinje“

Dobrih 15 minuta Srbije smirilo „sinove pustinje“

Reprezentacija Srbije, zasbeležila je i treću pobedu na Svetskom prvenstvu u Španiji i tako izborila plasman u osminu finala. U prvih 30 minuta, imali su problema “orlovi” da slome otpor borbenih Saudijaca, ali je već početkom nastavka sve došlo na svoje – 30:20  (12:10). Sada slede dva odlučujuća meča za prvo mesto u grupi sa Poljskom i Slovenijom.

SRBIJA – SAUDIJSKA ARABIJA 30:20 (12:10)
SARAGOSA – HALA: “PRINC FILIP“
GLEDALACA: 1000
Sudije: Al Marzuki i Al Nuami (UAE)

SRBIJA: Dragaš, Šešum 3, Vujin 2, Nikčević 7, Toskić, Stanić, Ilić M 8(4), Zelenović 2, Gajić 20 odbrana, jedan sedmerac, Prodanović 4, Vučković 1, Mitrović, Stanković 3, Ilić N, Nenadić, Marsenić
SAUDIJSKA ARABIJA: Al Saed Manaf 10 odbrana, Alsalem Muhamed jedna odbrana, Alsalem Mahdi 2, Almohšin 1, Alhabib 5, Alobaidi, Alenbavi 1, Alharbi, Alobaidi, Alhamad, Alabad 1, Alzajer 1, Alabdulali, Alzaer, Alabdulali 9(3), Alzaer, Alhanabi, Altavel

KRETANjE REZULTATA:  2:3 (7.) 3:5 (10.) 5:6 (13.) 7:8 (21.) 10:8 (24.) 10:10 (27.) 15:10 (34.) 15:12 (36.) 19:12 (41.) 24:14 (47.) 26:15 (51.)

IGRAČ UTAKMICE:  IVAN GAJIĆ (SRBIJA)

Kako je Veselin Vuković i najavljivao, “sinovi pustinje” rukometaši Saudijske Arabije ušli su u meč sa apsolutnim favoritom, reprezentacijom Srbije, da “skupo prodaju kožu”. To se videlo na samom startu, gde su silno motivisani Saudijci bili u brzini više u odnosu na početnu postavu “orlova”.  Agresivna odbrana, bila je potpomognuta razbranjenim Alsaedom na golu, koji je već nakon desetak minuta imao osam odbrana na svom kontu.

Mučila se bekovska postava Ilić  – Nenadić – Vujin da nađe rešenje za duboku zonu Saudijaca, a “zicere” Nikčevića i Toskića, vešto je skidao pomenuti golman, pa je tim Nenada Kljajića posle početnih 2:0, imao i 5:3 u 13. minutu.

Sve do tajm-auta Veselina Vukovića u 14. minutu, Saudijci su diktirali ritam utakmice (5:6). Dogovor je uspeo, odbrana se konsolidovala, a napadači našli put do mreže. Golovi Nikčevića i Šešuma, doneli su prvu prednost “orlovima” u 17.minutu. Poveli su još jednom Saudijci (8:7 – 21.), a tada je raspoloženi Ivan Gajić sa par vezanih odbrana trasirao put ka preokretu. Serija 3:0, Prodanovića, Nikčevića i Nemanje Zelenovića, kome je to bio i prvi gol na prvenstvu, donela je vođstvo od 10:8 (24.).

Do kraja poluvremena, Saudijci pametno koriste brojčanu prednost (6 na 4), izjednačavaju na 10:10, ali u samoj završnici, golovima Stankovića i Nikčevića, Srbija na odmor odlazi sa +2 – 12:10.

Drugo poluvreme, donelo je potpuno drugačiji pristup izabranika Veselina Vukovića. To se videlo nakon tri uvodna gola (15:10). Poslednji trzaj Saudijaca bila su dva vezana pogotka za 15:12 (36.), ali to nije promenilo ništa na terenu. Odbrana sa Ivanom Gajićem kao najboljim akterom meča, funkcionisala je besprekorno, a četiri gola zaredom Momira Ilića i definitivno su rešila pitanje pobednika – 19:12 (41.).

Promešao je Vuković karte, raspodelio minutažu, kako bi zadržao svežinu svih igrača, a to se nije osetilo na rezultatu. U 49. minutu, došlo se i do +11 – 26:15, a do kraja, najviše pažnje na terenu izazvale su loše sudije iz Emirata…