Drama u Bukureštu pripala Steaui, Grbović ostavio Vošu bez bodova - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Drama u Bukureštu pripala Steaui, Grbović ostavio Vošu bez bodova

Drama u Bukureštu pripala Steaui, Grbović ostavio Vošu bez bodova

Stefan Branežac

Poslednji meč trećeg kola SEHA lige, doneo je dramu na susretu u Bukureštu. Duel Steaue i Vojvodine pripao je domaćoj ekipi, koja je do pobede došla golom u poslednjoj sekudni, 28:27 (14:14).

Steaua – Vojvodina 28:27 (14:14)

Dvorana – „Sala Polivalenta“

Sudije: Mrvica – Jurinović (Hrvatska)

Steaua: Rapciuga, Milošević 2, Stavrositu 1, Johanson, Stanesku 5 odbrana, Bečeru 1, Rošu 4, Babasafari, Đorđesku 6, Konstantina, Vegar 1, Humet 10, Bizau 1, Merla, Grbović 2

Vojvodina: Ovčina 6, Milić, Čelica 4, Potpara, Perović 1 odbrana, Marijanac 1, Ratković 1, Prodanović 2, Tomić 1, Stanković 5, Nikolić, Trkulja, Verkić 3 odbrane, Milašević, Grozdanić 7, Radović

Semafor: 1:1 (3.) 1:6 (11.) 3:6 (13.) 4:9 (16.) 10:11 (24.) 14:14 (30.) 17:14 (35.) 20:16 (43.) 25:25 (57.) 28:27 (60.)

Oba sastava u susret trećeg kola ušli su sa polovičnim učinkom od starta regionalnog takmičenja. Za razliku od duela u Zagrebu, tim iz Bukurešta je bio oslabljen neigranjem sprskog reprezentativca Stefana Vujića, dok se u redove srpskog šampiona vratio oporavljeni Duško Čelica, a ekipi se priključio i novajlija Milan Potpara.

Već od starta meča bilo je evidentno koliko znači povratak Čelice za odbranu tima iz Novog Sada. Nisu izabranici Ovidiu Mihaile pronalazili put do mreže Verkića, Stanković i Grozdanić neumoljivi su bili iz kontranapada, pa su Novosađani posle 11 minuta imali +5 na svom kontu, 1:6. Nakon isključenja Čelice polovinom prvog dela igre, došao je domaći sastav do ritma u napadu, u odsustvu Vujića, Humet je preuzeo odgovornost, a Steaua dolazi do -3 u 18. minutu.

Promenio je Boris Rojević kompletnu postavu, oslabio je intezitet odbrane Vojvodine, rizik igre sa igračem više isplatio se timu iz Bukurešta, koji je konstantno topio prednost rivala. Nisu bili na nivou golmani srpskog šampiona, dok je sa druge strane Stanesku zaustavio nekoliko pokušaja rivala. Domaći sastav je do egala došao deset sekundi pre kraja prvog dela igre, pogotkom Nemanje Grbovića sa šest metara, koji je postavio konačan rezultat sa kojim se otišlo na odmor, 14:14.

Raspala se igra Novosađana, mučili su se iz pozicionog napada na startu drugog poluvremena, pa je Steaua serijom 3:0 došla prvi put do vođstva na meču, 17:14. Crnu seriju prekinuo je Grozdanić golom sa sedam metara, nakon šest minuta igre u drugom delu susreta. Propustila je Vojvodina nekoliko prilika, usled tehničkih grešaka, da priđe rivalu na gol zaostatka, što je iskoristio Alin Rošu i doneo svom timu +4 u 43. minutu, 20:16.

Loše je delovala bekovska postava Vojvodine većim delom drugog poluvremena, nije bilo adekvatne kreacije, Svetislav Verkić nije imao svoje veče, ali je srpski šampion i pored toga imao priliku da dođe do bodova u Bukureštu. Grozdanić je pogodio tri minuta pre kraja susreta za rezultatski egal, 25:25, pa se u rumunskoj prestonici još jednom igrala neizvesna završnica. Poslednji napad na utakmici imao je domaći sastav, koji je na isteku vremena realizovao Nemanja Grbović za pobedu svog tima, 28:27.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je španac sa rumunskim pasošem, Havier Humet, sa deset golova, dok je šest postigao Đorđesku. U taboru srpskog šampiona, Miloš Grozdanić precizan je bio sedam puta, jedan gol manje dao je Alen Ovčina, dok se Strahinja Stanković pet puta upisao u listu strelaca.

U četvrtom kolu SEHA lige, Steaua će gostovati aktuelnom šampionu Vardaru, dok će Vojvodina na Slanoj bari dočekati PPD Zagreb.