EGAL U HRVATSKOJ: Remi Lokomotive i Podravke - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EGAL U HRVATSKOJ: Remi Lokomotive i Podravke

EGAL U HRVATSKOJ: Remi Lokomotive i Podravke

Zorica Radojkovic

U derbiju 6. kola 1. HRL RK Lokomotiva Zagreb i RK Podravka Vegeta odigrale su nerešeno 24:24 (13:10). Rukometašice Lokomotive loše su otvorile utakmicu protiv prvih konkurentica za naslov, ekipe Podravke Vegete. Gošće iz Koprivnice već su u prvoj minuti povele s 2:0, a obrana Lokosica nije funkcionirala. Nervoza se prenijela i na napad u kojemu su puno griješile i djelovale bezidejno. Podravka je sve to bez većih problema kažnjavala i kod rezultata 6:2 za Podravku trener Irfan Smajlagić pozvao je minutu odmora, ali njegove igračice nisu odmah reagirale.

U 16. minuti Jelena Živković zabija za 8:3, no nakon toga igra Podravke staje. A stala je zato što je konačno obrana Lokosica počela funkcionirati na razini koja se očekivala. Marina Razum obranila je nekoliko lopti i voda je krenula na mlin Lokosica. Osam uzastopnih pogodaka Lokosica i rezultat, ali i sama utakmica u potpunosti se okrenula. Podravka 11 minuta nije dala pogodak, a post je prekinula Kristina Elez nakon što je zabila iz sedmerca.

„Loše smo otvorile utakmicu i poslije smo se vraćale, napravile dobar rezultat, a onda opet pale. Moždaje to i zato jer smo imale dosta ozlijeđenih igračica nakon Györa. No najbitnije je da smo se uspjele vratiti u utakmicu i sada idemo dalje“, rekla je najefikasnija igračica Lokomotive Ivana Božović (5 pogodaka).

Kod Podravke je najefikasnija s jednakim brojem pogodaka bila Miranda Tatari:
-„Utakmica je završila u egalu možda na obostrano zadovoljstvo. Iako, moram priznati, očekivale smo pobjedu i željele pobjedu, no i ovaj bod je za nas velika pobjeda.“

izvor: RK Lokomotiva