EHF Euro Kup: Hrvatska bolja od Mađarske u Osijeku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF Euro Kup: Hrvatska bolja od Mađarske u Osijeku

EHF Euro Kup: Hrvatska bolja od Mađarske u Osijeku

U okviru 2. kola EHF Euro Kupa, reprezentacija Hrvatske je boljom igrom u poslednjih 15 minuta savladala Mađarsku u Osijeku 31:27 (17:13), i tako osvojila prve bodove u ovom takmičenju, u svom prvom meču nakon devet meseci pauze.

HRVATSKA:  M. Šego 9/36, M. Car 1/1, D. Duvnjak 5/9, I. Vida – , F.  Mileta-  , Š. Ivić 1/1, M. Štrlek 6/8, I. Čupić 3, Ž. Musa 3/4, L. Cindrić 1/1, I. Brozović 2/3, H. Jaganjac 1, I. Martinović 6/8, D. Pavlović 3/4

MAĐARSKA: D. Bosz 1/3, M. Szekely 8/37, H. Vajda – , C. Leimeter 1/2, E. Hanusz 3/3, P. Ligetvari 1/1, B. Boka 4/5, M. Rosta 1/2, Z. Ilić – , D. Mathe 4/7, B. Bujdoso 4/4, Z. Szita 3/8, R. Bodo 6/6, I. Toth 0/1

Mađari su imali par odličnih perioda igre, ali je Lino Červar svaki put imao rešenje. Nakon što su gosti preokrenuli minus tri u prvom poluvremenu, Hrvatska je promenom defanzivne formacije na 5-1 vratila inicijativu na svoju stranu i ponovo uspostavila svoj ritam, nakon početnih 5:2. Odbrana je radila dobar posao, iz nje je proisteklo nekoliko lakih golova, pa je domaćin na odmor poneo solidnih +4, 17:13.

Drugi period dobre igre Mađara, koji su pokazali da mogu biti vrlo neugodna ekipa, rezultirao je egalom u 35. minutu, 18:18. Červarov tajm-aut je ponovo okrenuo stvari, usledila je serija „Kauboja“ 3:0 i vođstvo od 21:18.

Još jednom je mađarski napod urodio plodom, ponovo je bilo nerešeno, ali se tada ukazao sjajni Marin Šego, i sa par zaustevljenih zicera praktično rešio pitanje pobednila. U 56. minutu, Hrvatska je povela sa 29:26, ali je ovoga puta imala da sačuva preimućstvo.