EHF kup: Berlin "iščupao" bod protiv Tatabanje - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF kup: Berlin „iščupao“ bod protiv Tatabanje

EHF kup: Berlin „iščupao“ bod protiv Tatabanje

Uroš Samardžić

Rukometaši Fukse Berlina i Tatabanje remizirali 27:27 (15:17) su u prvoj utakmici drugog kola grupne faze EHF kupa. Imao je gost u Berlinu prednost pre poslednjih 20-ak sekundi utakmice, ali je Hans Lindberg postavio konačnih 27:27 pre istekao 60. minuta u glavnom gradu Nemačke.

Mađarski predstavnik je u prvom poluvremenu konstatno imao prednost, koja je varirala od jednog do tri gola, ali su na obaveznu pauzu izabranici Valdana Matića otišli uz suficit od dva gola. Međutim, u nastavku meča je bilo nešto drugačije, pošto su popularne „Lisice“ iz Berlina uspele da se vrate u meč, povedu u nekoliko u navrata, ali su na kraju morali da jure rezultat. Iznenađenje je sprečio pomenuti Lindberg, koji je svojim trećim golom doneo bod nemačkom predstavniku.

Kada je reč o listi strelaca, treba istaći da su se istakli igrači iz regiona. Mandalinic i Kopljar su u ekipi Fuksea postigli po četiri gola, dok su sa druge strane bolji od ostalih bili Brozas sa devet, i srpski internacionalac Holpert sa šest golova.